آئین تودیع و معرفی مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان که عصر روز دوشنبه پنجم خرداد ۹۲ در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار گردید،

جواد بیژنی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای استان هرمزگان با بیان فرازی از دعای مکارم اخلاق گفت: در مورد این دعا  فرموده اند که اوج معرفت واوج هر چیزی که ممکن است به ذهن یک انسان کامل برسد در این دعا هست و توصیه شده بعد از زیارت ائمه معصومین علیهم السلام خوانده شود وقسمتی از این دعا بیانگر این است که از خداوند خواسته در ایام زندگی ما را به کاری بگمارد  که از ما سوال پرسیده خواهد شد که ساعتهای عمر خود را لغو و بی اساس سپری نکنیم.

وی با تقدیر از زحمات و تلاشهای بی شائبه آقای رئوفی در مدت مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  گفت: با توجه به اینکه تجربه این مسئولیت به درد زندگی شخصی ایشان می خورد که جای خود دارد بلکه بر این باوریم روزهایی که در بسیج مسئولیت و فعالیت داشته اید چون لبیک به ندای رهبری بود جزو همان فراز از دعای مکارم الاخلاق امام سجاد علیه السلام است.همچنین به خانم جوکار مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به سبب انتصاب قبول مسئولیت تبریک گفته و برای وی آرزوی موفقیت در انجام امورات و فعالیت های پیش رو نمود.

در ادامه جلسه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گفت: شما دانشجویان بسیبجی و ارزشی و فعال در تمامی زمینه های فرهنگی و سیاسی و اقتصادی که به عنوان پیشتازان جامعه و دانشگاه هستید بر بقیه افراد برتری دارید .

حجت الاسلام تقوی با اشاره به نام سال به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: که منظور رهبری از فرهنگ ، فرهنگ مبارزه، فرهنگ جهاد، فرهنگ مقاومت است نه این مطالبی که بعضی از دولت مردان میگویند .

وی گفت:  بین کار جهادی و مدیریت جهادی فرق است ، مدیریت جهادی مدیرتی است عقل محور ، مدیریتی است علمی ، هماهنگ و همگرا، سازش ناپذیر، آینده نگر ؛، استکبار ستیز ، دین محور، ایمان ملاک و از این دست و مجموعه های دانشجویی از قبیل بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی، هیات مذهبی و کانون قرآن و عترت باید تبلوری از مدیریت جهادی باشند.

حجت الاسلام تقوی با اشاره به جهاد در دورانهای مختلف اسلام و انقلاب افزود: جهاد هر گروه متناسب با شرایط  و ماموریت های مرتبط با دوران خودشان است.

وی سپس با هشدار اینکه مواظبت کنید آن فضای قبلی را برنگردانند گفت: آن جو مسموم و مشمئز کننده که نفس کشیدن در آن فضا سنگین و پرهزینه بود و بخشی از بدنه حاکمیتی دولت اصلاحات حتی به صراحت می گفتند که بسیج را چه به دانشگاه ، بسیج مساوی است با خشونت و… در دوران حاکمیت دوم خرداد این جو را بی حساب و کتاب حاکم کردند و الان با حساب و کتاب می خواهند آن جو را برگردانند.

عارف رئوفی مسئول سابق حوزه بسیج دانشجویی علوم پزشکی هرمزگان گفت : بسیج دانشجویی تنها تشکلی است که به فرمان ولی فقیه زمان  حضرت امام خمینی تشکیل شده و حضرت آقا نیز چندین دیدار مستقیم با بسیج دانشجویی داشته است و و ایشان فرموده اند  شاید بسیاری انتظارات که از بسیج دانشجویی دارند مجموعه های دیگر نتوانند انجام دهند پس مطالبات رهبری از بسیج دانشجویی سنگین است.

وی سپس با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از بین بسیج دانشجویی ۴۰۰ دانشگاه کشور مقام ۱۵ را کسب کرده کگفت: با توجه به بعد مسافت از پایتخت و کمبود امکانات و سایر کمبود های موجود نشان از قدرت و قوت دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دارد.

سپس خانم جوکار مسئول جدید حوزه بسیج دانشجویی علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به فرازهایی از سخنان امام و رهبری رد مورد بسیج دانشجویی بر عزم راسخ در ادامه مسیر تاکید کرد.

در این مراسم همچنین قریب مطلق مسئول انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان که به عنوان قاری جلسه نیز حضور داشت گفت: من به عنوان یک دانشجوی بسیجی و با تفکر بسیجی وارد عرصه فرهنگ شده و مسئولیت به عهده گرفته ام و امیدوارم بتوانیم حرکت خوبی در راستای مطالبات حضرت آقا داشته باشیم و این نیاز دارد که همه با هم یکدل و یکصدا باشیم.

در پایان با اهدا لوح از تلاش های آقای رئوفی تقدیر و حکم مسئولیت خانم جوکار به عنوان سمت مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به وی اعطا شد.

عارف رئوفی، علاوه بر مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دبیر شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استاتن هرمزگان و عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور نیز بودند.