رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از آغاز برگزاری آزمون سراسری کارشناسی ارشد ناپیوسته این دانشگاه از فردا ۸ خردادماه خبر داد وگفت: برگزاری این آزمون تا روز شنبه ۱۰ خردادماه در دو نوبت صبح و عصر ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویی هرمزپرس ، دکتر ناصر اقبالی با اشاره به برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از پنج‌شنبه تا شنبه ۸ تا ۱۰ خردادماه، افزود: ساعت آغاز آزمون‌های صبح ساعت ۸ و آزمون‌های بعدازظهر راس ساعت ۱۶ عصر خواهد بود.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، با بیان اینکه داوطلبان می‌بایست یک ساعت قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون در حوزه امتحانی حضور به هم رسانند، اظهار داشت: به همراه داشتن کارت ورود به جلسه، اصل شناسنامه و یا اصل کارت ملی در حوزه امتحانی ضروری است.

وی یادآور شد: از آنجایی که سوالات اکثر مجموعه‌های این آزمون به صورت تستی برگزار می‌شود، داوطلبان باید با توجه به ردیف هر سوال، پاسخ را با مداد سیاه معمولی به طور یکنواخت و پررنگ علامت گذاری کنند. در مورد برخی از مجموعه‌های گروه هنر که سوالات آن به صورت تستی و تشریحی است  داوطلبان لازم است وسایل مورد نیاز آزمون تشریحی را که در برگ ورود به جلسه آنها قید شده است به همراه داشته باشند.

اقبالی توصیه کرد: در سوالات تستی هر پاسخ صحیح یک نمره مثبت و هر پاسخ غلط یک سوم نمره منفی منظور می‌شود. بنابراین بهتر است داوطلبان به طور حدسی و تصادفی پاسخ نداده و فقط به سوالاتی که از جواب آن مطمئن هستند، پاسخ دهند.

وی به همراه داشتن هرگونه وسایل الکترونیکی نظیر ماشین حساب، تلفن همراه، دستگاه‌های حافظه‌دار و ارتباطی و مشابه آن در جلسه آزمون ارشد را ممنوع دانست و خطاب به داوطلبان توصیه کرد: داوطلبان در نظر داشته باشند از زمانی که کارت ورود به جلسه خود را دریافت می‌کنند لازم است تا شماره داوطلبی خود را یادداشت کرده و آن را تاپایان زمان اعلام نتایج نگهداری کنند تا برای دریافت کارنامه از پایگاه اینترنتی مرکزآزمون دچار مشکل نشوند.

 منبع:خبرگزاری دانشجو