به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ “مغیری” نام یکی از محله های میناب است که در فاصله ی ۱۰۸ کیلومتری بندرعباس قرار گرفته است. با گذر از کوچه های این محله خانه ای را می بینیم که درب خانه و دیوارهایش کوتاه تر از سایر خانه هاست.

در این محله؛ خانواده ۵ نفره ای زندگی می کنند که به دلیل قادر نبودن پدر برای تامین هزینه های مالی خانواده، مادر با تمام توان خود و به واسطه ی آموزه هایی که از کودکی آموخته اقدام به ساخت صنایع دستی و فروش آن می کند.

از آنجایی که درآمدد مادر روزانه خرج می شود، تامین دیگر نیازهای خانواده به سختی امکان پذیر است، در واقع تنها با نگاهی گذرا به ظاهر خانه می توان به اهمیت وجود امکانات اولیه در این خانه پی برد.

سقف این خانه ی قدیمی را چوب هایی پوشانده شده که نور خورشید به راحتی از آن عبور کرده و به داخل خانه می تابد؛ وبه جای درب در مقابل سرویس بهداشتی پرده ای قدیمی و رنگ و رو رفته در مقابل آن قرار گرفته است.

از دیگر مشکلات این خانواده می توان به نبود وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب اشاره کرد، نبود آبگرمکن باعث شده تا اعضای این خانواده با آب سرد حمام کنند.

به دلیل قادر نبودن برای خرید انشعاب آب، آب این خانواده از خانه ی یکی از همسایه ها تامین می شود، نبود برق نیز باعث شد تا یکی از خیران مینابی اقدام به تامین هزینه ی انشعاب برق این خانه کند.

همزمان با قرار گرفتن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جمعی از جهادگران هرمزگانی برای حل مشکلات این خانواده راهی محله مغیری شدند تا برای  رفع مشکلات این خانواده گامی موثر بردارند.

محمدقنبری، مسئول گروه جهادی شهید هدایت الله عسکری، در گفت وگو با خبرنگار هرمزپرس، با اشاره به نقش موثر جهادگران در محرومیت زدایی مناطق محروم، اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن دهه فجر ۱۳ نفر از دانشجویان جهادگر دانشگاه پیام نور میناب، در اردوی جهادی سه روزه شرکت کردند.

مسئول گروه جهادی  شهید هدایت الله عسکری تصریح کرد: با همکاری بسیج سازندگی، و بعد از شناسایی این خانواده برنامه ریزی و اقدامات اولیه برای انجام کارهای سازندگی صورت گرفت.

قنبری گفت: با توجه به اینکه سرویس بهداشتی این خانه در وضع مناسبی قرار نداشت، با همکاری بسیج سازندگی میناب برا یتامین هزینه های خرید مصالح اقداماتی صورت گرفت و پس از آن دانشجویان جهادگر اقدام به ساخت سرویس بهداشتی کردند.

وی در ادامه گفت: از انجایی که این خانواده زیر نظر نهاد حمایتی نیستند، و توان مالی خوبی برای تعمیر سقف خانه ندارند با کمک دوستان جهادگر اقدام به تعمیر و ساخت سقف خانه خواهیم کرد.

مسئول گروه جهادی با اشاره به اینکه جوانان انقلابی در تمامی عرصه ها حضور فعالانه دارند، خاطر نشان کرد: برگزاری اردوهای جهادی علاوه بر از بین بردن محرومیت در مناطق مختلف کشور، قطعا در ثبات روحیه ی انقلابی و خودسازی جوانان موثر خواهد بود.