مشاور عالی وزیر علوم گفت: در دولت های نهم و دهم بدون احتساب فضاهای جدید دانشگاه های پیام نور و جامع علمی کاربردی، چهار میلیون مترمربع به فضا های آموزشی و کمک آموزشی دانشگاه ها افزوده شد.

IMG10580324

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، دکتر عباس طائب در امور اجرایی در مراسم افتتاح استخر سرپوشیده دانشگاه علامه طباطبایی با اعلام اینکه اقدامات دانشگاه علامه طباطبایی در اسلامی شدن دانشگاهها و بازنگری برنامه های درسی علوم انسانی ارزشمند بوده است، عملکرد مدیریت این دانشگاه را در توسعه کمی و کیفی در تمام ابعاد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و عمرانی قابل تحسین دانست.

مشاور عالی وزیر علوم در امور اجرایی ضمن اشاره به برخی دستاوردهای وزارت علوم در دولت دهم مانند افزایش تعداد دانشجویان از ۵/۲ میلیون نفر در سال ۱۳۸۴ به ۵/۴میلیون نفر تا پایان سال ۹۱ ، افزایش قابل توجه ظرفیت دوره های تحصیلات تکمیلی و کسب جایگاه نخست تولید علم در منطقه گفت : علیرغم این دستاوردهای عظیم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است دولت یازدهم نیز برای رسیدن آموزش عالی به حد مورد انتظار راه طولانی در پیش دارد.

طائب افزود: مقام معظم رهبری فرموده اند که برنامه ریزی ها به سمت و سویی باشد که ۹۰ درصد پایان نامه های دانشجویان کاربردی و در راستای رفع مشکلات کشور باشد که علیرغم تلاشهای مهمی که در دولت دهم در این راستا صورت گرفت هنوز تا رسیدن به فرمایش معظم له فاصله زیادی داریم که دولت یازدهم می تواند در این زمینه برنامه ریزی کند.

محمود ملاباشی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان نیز در این مراسم ضمن تاکید بر افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیتهای ورزشی و نقش آن در بهبود کیفیت تحصیل دانشجویان و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: سرانه فضای ورزشی دانشگاهها از ۶مترمربع در سال ۱۳۸۴ به ۵/۱۰مترمربع در سال جاری افزایش یافته است.

وی افزود : توجه دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان دانشگاه تخصصی علوم انسانی به امر ورزش قابل تحسین است و ما امیدواریم این دانشگاه روز به روز شاهد پیشرفت باشد زیرا اعتقاد داریم با برنامه ریزی در علوم انسانی کشور که ۶۰درصد از دانشجویان کشور را پوشش می دهد تحول عظیمی در کشور رخ خواهد داد.

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در دولت دهم برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در دانشگاهها گفت: امروز زیرساخت های ورزشی دانشگاهها به نحوی آماده است که می توانیم میزبان مسابقات ورزشی دانشجویی آسیا باشیم.

حجت الاسلام شریعتی- رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت پرکردن اوقات فراغت دانشجویان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خانواده های آنان گفت: مدیریت تربیت بدنی دانشگاه طوری برنامه ریزی کرده است همه دانشگاهیان دانشگاه علامه طباطبایی بتوانند از امکانات ورزشی این دانشگاه استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه موافقت تاسیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی با سه گروه آموزشی در دانشگاه علامه طباطبایی از وزارت علوم اخذ شده است، گفت: با تاسیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، راه اندازی یک زمین چمن فوتبال در آینده نزدیک و بهره برداری از استخر ، این دانشگاه صاحب یک مجموعه جامع ورزشی خواهد بود.

منبع: مهر

انتهای پیام/