طراحی یک کلاه گیس هوشمند که می تواند وضعیت سلامتی کاربر خود را بررسی، مسیرها را به وی یادآوری کند و حتی تغییر شکل بدهد از ایده های فیلمهای علمی تخیلی هم فراتر رفته است اما این فناوری پوشیدنی عجیب به عنوان درخواست ثبت اختراع از سوی شرکت سونی ارائه شده است.

n00286807-b

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،طرح عجیب اختراع جدید شرکت بزرگ الکترونیکی سونی یک دستگاه رایانه ای پوشیدنی است که به عنوان موهای مصنوعی روی سر کاربر خود را می پوشاند.

براساس این درخواست ثبت اختراع این دستگاه کلاه گیس هوشمند نام دارد و دارای حسگرها و دستگاه های خاصی است که روی سر کاربر خود به لرزه در می آید تا پیامهایی را چون مسیرهای رانندگی به وی انتقال دهد. این درخواست یک کلاه گیس استاندارد را توصیف کرده که می توان آن را از موی انسان، اسب، پشم، پر، گاو میش و یا هر مواد مصنوعی دیگری ساخت.

این درحالی است که این کلاه گیس دارای رشته های خاصی است که حرکت می کنند و تغییر شکل می دهند.

کلاه گیس هوشمند دارای یک برد مداری است که در زیر موها پنهان شده و می تواند با یک دستگاه دوم چون یک تلفن هوشمند در ارتباط باشد. کاربر می تواند این رایانه فناوری را به عنوان یک کلاه گیس بپوشد و همه مواقع طبیعی به نظر برسد.

اسناد سونی نشان می دهد که یک یا دو دکمه سوئیچ زیر کناره های این کلاه گیس نزدیک به گوش قرار می گیرد و یک یا چند دکمه نیز برای متصل شدن به یک رایانه خارجی از طریق ارتباط وایرلس نصب می شود.

کلاه گیس هوشمند دارای تراشه جی پی اس داخلی و حسگرهای مافوق صوت است که می تواند اطراف کاربر خود را کنترل کند تا اطمینان حاصل کند که کاربر هنگام راه رفتن با چیزی برخورد نمی کند، ویژگی که شاید برای استفاده نابینایان از این دستگاه پوشیدنی تعریف شده باشد.

این کلاه گیس هوشمند حتی می تواند توسط دو کاربر به صورت همزمان استفاده شود تا اگر یک کاربر یکی از موتورهای لرزش را به کار اندازد کاربر دیگر نیز آن را احساس کند.

منبع : مهر

انتهای پیام/