به رغم تکذیب اعضای هیئت‌امنای دانشگاه آزاد، فرهاد دانشجو رئیس این دانشگاه عزل و میرزاده به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد.

IMAGE635151334089041572

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مدت زمانی از موضوع عزل فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد می گذشت که هربار سرپرست وزارت علوم قوی تر از بار قبل این موضوع را تکذیب می کرد.

درحالی که پس از انتشار برخی اخبار در خصوص تنظیم صورت جلسه برای عزل دانشجو توسط بعضی از اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد، اعلام شد که جعفر توفیقی – سرپرست وزارت علوم هم این صورتجلسه را امضا کرده است.

سرپرست وزارت علوم در این رابطه گفته بود که هر گونه بررسی در خصوص تغییر رئیس دانشگاه آزاد منوط به برگزاری جلسه هیأت امنا است.

اما دراین بین حمید میرزاده – عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد نیز اعلام کرد که چنین صورتجلسه ای از سوی هیأت امنا ارسال نشده است.

در این رابطه برخی از مسئولان دانشگاه آزاد طی اظهار نظری که داشته اند اعلام کردند که تغییر رئیس این دانشگاه تابع ضوابطی است و بر طبق اساسنامه اصلاح شده دانشگاه آزاد که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی هم رسیده، هیأت امنا می تواند رئیس دانشگاه را عزل کند.

چند روز قبل بود که فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد پس از جلسه با هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد، گفت: درجلسه اخیری که با هاشمی رفسنجانی داشتم موضوعات مختلف از جمله عزل احتمالی اینجانب و بررسی آن در جلسه هیئت امنا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بحث برکناری فزهاد دانشجو از کرسی ریاست دانشگاه آزاد درجلسه ای مطرح شد که هاشمی رفسنجانی هم از خدمات دانشجو به نیکی یاد کرد.

اما در این راستا سرپرست وزارت علوم در پی انتشار خبر تنظیم صورت‌جلسه‌ برای عزل فرهاد دانشجو، اعلام کرد این خبر اساسا کذب محض است.

درحالی که امضای جعفر توفیقی پای برگه صورت جلسه به وضوح قابل رویت بود روابط عمومی وزارت علوم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «دکتر توفیقی می‌گوید که چنین صورت جلسه‌ای را نه دیده و نه امضاء‌ کرده و این خبر اساسا کذب محض است!

اما در جلسه فوق العاده‌ای که عصر چهارشنبه از سوی هیئت امنای دانشگاه آزاد برگزار شد با وجود همه انکار ها از سوی جعفر توفیقی که در آخرین انکار چند ساعت قبل از برکناری دانشجو در حاشیه جلسه هیئت دولت و در پاسخ به سوال خبرنگار دولت «خبرگزاری دانشجو» تاکید کرد “برکناری دانشجو در دستور کار نبوده است و من هم در جریان این امر قرار ندارم”، فرهاد دانشجو باید عطای ریاست دانشگاه آزاد را به لقای آن ببخشد.

توفیقی که لحظاتی قبل از تشکیل جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد در جلسه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علامه نیز حضور پیدا کرده بود در جمع خبرنگاران گفت: مدیریت سیاسی آفتی برای رشد و توسعه علمی کشور است.

اما حال این سوال مطرح می شود که به چه دلیل این امر به وقوع پیوست؟ و اساسا چرا بعد از حدودا یک ماه کش و قوس و انکار کردن‌های متعدد موضوع عزل بدین شکل شکل واقعی به خود می گیرد.

چرا جناب سرپرست تنها چند ساعت قبل از برکناری دانشجو در دو اظهار نظری که کاملا در عمل عکس آن به وقوع پیوست افکار عمومی را به سمت خلاف حقیقت سوق داد.

گویا این بار نوبت فرهاد دانشجو بود تا گردن خود را به داس بران آقای سرپرست بسپرد تا پایش از دفترش کوتاه گشته و از فردا میرزاده به اتاق ریاست دانشگاه آزاد رهسپار شود.

منبع: خبرگزاری دانشجویان

انتهای پیام/