اولین مسجد منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بندرلنگه افتتاح شد.

img_1059

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،دکتر عبدا… دن رئیس واحد بندرلنگه در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مدعوین و تشکر از خیرین که در ساخت این مسجد، واحد بندرلنگه را یاری نمودند گفت: ساخت این مسجد از سال ۹۰ آغاز شده و با پیگیری های انجام شده و با توجه به اهمیت موضوع و تلاش همه همکاران و کمک های خیرین محترم به ویژه آقای عباسی توانستیم ظرف دوسال این مسجد را به اتمام برسانیم.

وی افزود : مساحت کل زمین برای ساخت مسجد ۷۰۰متر مربع بوده که ۴۷۰ متر مربع آن را به ساخت مسجد اختصاص داده شد و ۲۳۰ متر مربع نیز محوطه سازی شده است.

رئیس واحد بندرلنگه با بیان این مطلب که نام پیامبر اعظم (ص) را برای این مسجد برگزیدیم گفت : بالغ بر ۳۰۰میلیون برای ساخت این مسجد هزینه شده است که ۸۰ در صدد آن توسط خیرین پرداخت گردیده و ۲۰ درصدد آنرا نیز دانشگاه متقبل شده است.

در ادامه این مراسم آیت الله رکنی امام جمعه شهرستان بندرلنگه با بیان این مطلب که جای خالی مسجد در واحد بندرلنگه احساس می شد افزود: نماز از ارکان دین می باشد و در جامعه دانشگاهی عبادت جایگاه خاصی باید داشته باشد و جای عبادت در مسجد است.

وی افزود: عبادت با علم و دانش معنی پیدا می کند و آنانیکه دارای علم و دانش هستند عبادتشان با تفکر و اندیشه همراه می باشد و درک بهتری نسبت به خداوند دارند.

در پایان این مراسم ضمن صرف افطاری با اهدای لوح یادبود از خیرین تقدیر بعمل آمد.

منبع:هرمز

انتهای پیام/