یکی از معضلات نسبتا حل نشده در تلفن‌های همراه و تبلت‌ها، میزان شارژ باتری در آنها است. با همه پیشرفت های علم بازهم کاربران از این مشکل رنج می برند.
1304955865_7
به گزارش  پایگاه خبری هرمز پرس،بسیاری از کاربران از شارژ کم و ضعف باتری دستگاه خود ابزار نارضایتی می‌کنند و به‌دنبال روش‌هایی برای رفع یا کاهش این مشکل هستند.

اگر شارژ باتری دستگاه شما هم زود تمام می‌شود و می‌خواهید این مشکل را تا حدی رفع کنید می‌توانید از نکات زیر کمک بگیرید:

۱ـ قطع ارتباطات بی‌سیم:

ارتباطات بی‌سیم شبکه، بلوتوث و جی‌پی‌اس را قطع کنید.

۲ـ کاهش نور صفحه‌نمایش:

به تنظیمات دستگاه خود مراجعه کرده و در بخش مدیریت نور صفحه‌نمایش (Brightness) میزان نور دستگاه را به حداقل نور ممکن کاهش دهید. همچنین شما می‌توانید مدت زمان خاموش شدن خودکار صفحه‌نمایش را نیز کاهش دهید.

۳ـ ویجت‌های بیهوده را غیرفعال کنید:

تصاویر متحرک پس‌زمینه، ویجت نمایش وضع آب‌و‌هوا و… برای بسیاری از کاربران جزو ویجت‌های ضروری به‌شمار نمی‌روند. با غیرفعال کردن ویجت‌های صفحه اصلی دستگاه خود، تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهد شد.

۴ـ هماهنگ‌سازی خودکار را غیرفعال کنید:

هماهنگ‌سازی خودکار سرویس‌های مختلف همچون ایمیل، مخاطبان و… با سرویس‌های وب موجب هدر رفتن شارژ باتری دستگاه شما خواهد شد. با غیرفعال کردن این قابلیت و جلوگیری از ارسال اطلاعات پنهانی (به‌روزرسانی خودکار و…) می‌توانید مصرف انرژی را کاهش دهید.

۵ ـ نرم‌افزارهای باز را ببندید:

با استفاده از یک ابزار مدیریت وظایف می‌توانید کلیه نرم‌افزارهای باز را ببندید. باز ماندن نرم‌افزارها در حافظه دستگاه موجب مصرف انرژی می‌شود.

۶ ـ ویبره را قطع کنید:

قطع کردن ویبره و بازخوردهای لمسی روی دستگاه می‌تواند تا حد بسیار زیادی در کاهش مصرف انرژی باتری تاثیرگذار باشد.

منبع: افکار نیوز
انتهای پیام/