همزمان با جشن شکوفه‌ها ۳۱ هزار دانش آموز کلاس اولی هرمزگانی نخستین روز مدرسه را تجربه کردند.

IMG11512232

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مراسم نمادین جشن شکوفه ها صبح یکشنبه در سراسر استان هرمزگان برگزار شد که به این مناسبت در دبستان “محبوبه دانش” ناحیه دو بندرعباس احمد آخوندی مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، علی علامه‌زاده معاون استاندار هرمزگان، فرماندار بندرعباس و رئیس شورای شهر بندرعباس آغاز سال تحصیلی را به دانش آموزان تبریک گفتند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در این مراسم با اشاره به همراهی دانش آموزان توسط اولیا در نخستین روز مدرسه گفت:این همراهی باید تا آخرین روز تحصیل و در تمام مقاطع آموزشی ادامه یابد.

احمد آخوندی افزود: از یک میلیون و ۳۰۰هزار دانش آموز کلاس اول سراسر کشور،۳۱هزار دانش آموز، در استان هرمزگان این مرحله مهم زندگی را آغاز می کنند.

وی اضافه کرد: امسال ۱۵هزار کادر آموزشی کار تدریس به ۲۹۹هزار و ۷۷۹دانش‌آموز در مقاطع مختلف در هرمزگان را بر عهده دارند.

آخوندی با اشاره به جمعیت ۳۰۰هزار نفری دانش آموزی هرمزگان در سال تحصیلی جدید، تعداد دانش آموزان دختر این استان را ۱۴۴ هزار و ۵۸۴ نفر و پسران را ۱۵۵هزار و ۱۹۵نفر اعلام کرد که در مجموع سه‌هزار و ۳۶۶ فضای آموزشی دولتی و غیردولتی برای آنها فراهم شده است.

به گزارش مهر، در این مراسم دانش آموزان کلاس اول، با شاخه های گل مورد استقبال قرار گرفتند و با اجرای برنامه های هنری فضایی شاد و خاطره انگیز برای آنان فراهم شد.

منبع:مهر

انتهای پیام/