رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس هدف دشمن را از راه اندازی شبکه های اجتماعی در فضای مجازی و گسترش شبکه های ماهواره ای ترویج و توسعه فضای بی بندوباری قلمداد کرد و افزود : هدف اصلی دشمن سست کردن اعتقادات مذهبی جوانان و فرو پاشی بنیان خانواده است .

IMG_5297

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، مهدی باقری در همایش منطقه ای خانواده و آسیب شناسی فضای مجازی گفت: خانواده به عنوان عضو کوچک یک جامعه نقش مهمی را در تحکیم و پیوند افراد خانواده بازی می کند و اگر خانواده دچار تزلزل و سستی گردد بدن شک جامعه نیز به انحطاط کشیده می شود .

این مقام مسؤول با تاکید بر حفظ ارزش های اسلامی افزود : امروز دیگر جنگ گرم و سردجای خود را به جنگ نرم داده و دشمن تلاش می کند با اشاعه و فرهنگ بی بندو باری و کم رنگ کردن نقش مذهب به خصوص مذهب تشیعه که قویترین مذهب در استحکام بنیان خانواده است کشور ها را به گمراهی و بی بندوباری سوق دهد .

وی با اشاره به نقش صدا و سیما در تولید برنامه های جذاب و سرگرم کننده به نوجوانان وجوانان افزود : تبیین و شفاف سازی فواید و خطرات فضای مجازی به خانواده ها یکی از مهمترین رسالت صدا و سیماست که باید به این مهم عنایت ویژه ای شود .

رییس واحد بندرعباس با مهم خواندن نقش خانواده ها در تعلیم و تربیت فرزندان خودگفت : بسیاری از خانواده ها به دلیل عدم شناخت خود از فضای مجازی قادر به پیشگیری و شتاساندن خطرات این فضا به فرزندان خود نیستند .

وی در ادامه افزود : پر کردن خلاء زندگی فرزندان با لپ تاپ ، تب لت ، گوشی های تلفن همراه و… بدون در نظر گرفتن تهدیدات آن در زندگی امروزی می تواند خانواده را به مرز سقوط نزدیک سازد .

رییس دفتر فرهنگ اسلامی نیز در این همایش یکی از دغدغه های مهم خانواده ها را در عصر فعلی استفاده شایسته و بهینه از فضای مجازی توسط فرزندان یک خانواده عنوان کرد و افزود : در کمال تاسف فضای مجازی امروزه بشترین وقت جوانان را به خود اختصاص داده و باید برای این مهم چاره ای منطقی و علمی پیدا کرد .

حجه الاسلام حسن زارعی بالا بردن روحیه تعهد و ایمان را در خانواده مهم ارزیابی کرد و افزود : امروز فضای مجازی تعهد ، ایمان و دوستی را در خانواده ها ی سست بنیاد به فضای نفاق ، دشمنی و خیانت مبدل ساخته و بین اعضای یک خانواده فاصله انداخته است که متاسفانه این فاصله روز به روز رو به گسترش است .

وی با اشاره به آیات قرآن کریم اهمیت تعلیم و تربیت را مهم تلقی کرد و افزود : بیشترین باری که در اسلام بر دوش پدر و مادر نهاده شده بحث تعلیم وتربیت فرزندان است که در احادیث ائمه اطهار نیز بر آن تاکید شده است تا در حفظ بنیان خانواده کوشا باشیم .

گفتنی است در این همایش هیجده مقاله پذیرفته شده بود کهبه صورت سخنرانی ارائه و به بهترین مقالات جوایز ویژه ای نیز اهدا شد .

انتهای پیام/