مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان از پرداخت بیش از یک هزار میلیارد ریال به بیمه شدگان و مستمری بگیران این استان طی نیمه نخست سالجاری خبر داد.

 

IMG10492732

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، سید فاضل حیدری بلوکی با اشاره به آخرین آمار و اطلاعات به دست آمده طی سال جاری، جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در استان هرمزگان را در مجموع افزون بر ۷۸۰ هزار نفر عنوان کرد که نسبت به جمعیت کل استان ۴۹٫۴ درصد را شامل می شود.

وی ادامه داد: از این تعداد، ۲۶۸هزار نفر بیمه شده اصلی، ۴۶۳ هزار نفر بیمه شده تبعی، حدود ۲۶هزار نفر مستمری بگیر اصلی و ۲۲۸ هزار نفر مستمری بگیر تبعی هستند.

حیدری انواع تعهدات کوتاه مدت این سازمان بیمه گر را شامل غرامت ایام بیماری، بارداری، هزینه سفرو اقامت بیمار و همراه، پروتزو اوروتز، بیمه بیکاری،کمک هزینه ازدواج و همچنین کفن و دفن دانست و گفت: طی نیمه نخست سال جاری، هفت هزار و ۷۴۷ پرونده به ارزش ریالی ۴۵ میلیارد ریال در این رابطه تشکیل و در قالب این تعهدات به متقاضیان پرداخت شد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود از پرداخت بیش از یک هزار میلیارد ریال به بیمه شدگان و مستمری بگیران این استان طی نیمه نخست سالجاری خبر داد و خاطرنشان کرد: براساس آمار به دست آمده، ماهیانه حدود ۱۵۰ میلیارد ریال و روزانه نیز بیش از پنج میلیارد ریال به مستمری بگیران و بیمه شدگان تامین اجتماعی در قالب تعهدات بلندمدت پرداخت شده است.

حیدری ضمن اشاره به افزایش سه درصدی بیمه شدگان اصلی در نیمه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهارداشت: تا پایان مهرماه ۹۲، بیش از ۲۶۸ هزارنفر به عنوان بیمه شده اصلی زیر چتر حمایتی بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

وی رقم هدفگذاری شده برای سال۹۲ را رشد پنج درصدی بیمه شدگان اصلی عنوان و پیش بینی کرد که طی ماه های پایانی سال، دو درصد باقیمانده نیز محقق شود.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان همچنین از کاهش حوادث ناشی از کار در استان خبر داد و تعداد حوادث به وقوع پیوسته از ابتدای سال جاری تا مهرماه را ۱۲۳ مورد عنوان کرد.

حیدری گفت: با مقایسه این رقم نسبت به آمار مهرماه سال گذشته به کاهش ۱۶ درصدی حوادث ناشی از کار پی خواهیم برد که این روند نزولی ناشی از نظارت بازرسین کار بر ایمن سازی و استاندارد کردن کارگاه ها بوده است.

منبع : مهر

انتهای پیام/