به دنبال فناوری ردیاب حرکات چشم گلکسی اس ۴ ، سامسونگ گلکسی اس ۵ جدید خود را با فناوری ردیابی حرکات سر عرضه می کند.

IMG16203627

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، شرکت فناوری سامسونگ کره جنوبی یک درخواست ثبت اختراع در اروپا ارائه کرده و طی آن جزئیات نوآوری جدید خود را که حرکات سر را چون حرکت تکان دادن سر به نشانه تأیید یا تکذیب شناسایی می کند، تشریح کرده است.

این درخواست ثبت اختراع که توسط سامسونگ ارائه شده نشان دهنده ابتکار کنترل تلفنهای هوشمند از طریق ردیاب حرکات سر با استفاده از دوربین جلوی تلفن است. این درحالی است که در این درخواست ثبت اختراع مشخص نشده است که این فناوری چه زمانی و روی کدام دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

براساس گزارشهای منتشر شده این درخواست ثبت اختراع در ماه ژوئیه یعنی مدت کوتاهی پس از عرضه گلکسی اس ۴ ثبت شده است و نشان می دهد که این نوآوری بخشی از چرخه توسعه و تحقیق است.

این اسناد همچنین نشان می دهد که این نوآوری کاربران را قادر می سازد که تلفنهای هوشمند سامسونگ خود را با حرکاتی چون تکان دادن سر به نشانه تأیید، حرکات چشم و یا بالاانداختن ابرو راه بیاندازند.

اخیرا یک مدیر اجرایی در سامسونگ در حاشیه نمایشگاه محصولات الکترونیک لاس وگاس اشاره کرده است که این شرکت روی فناوری اسکن چشم کار می کند اما مشخص نیست که آیا این فناروی روی گلکسی اس ۵ به کار گرفته می شود یا خیر.

منبع : ایسنا

انتهای پیام/