به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویی هرمزپرس به نقل از قشم آزاد ، شاید ندانند هموطنانی که در این استان مسبوق به سابقه است افرادی در حین گذران دوران خدمت وظیفه‌شان، بر مسندهای عالی مدیریتی استان حتی در حدِّ معاون استاندار هم تکیه زدند. در سالیان مقارن ایجاد و رشد و توسعه صنایع غرب بندرعباس نیز همین حکایتها جاری و ساری بوده است. هر چند که ایران به همه ایرانیان تعلق دارد و کسی هم حق ندارد به خواستهای قومی و منطقه‌ائی دامن بزند ولی در واگذاری فرصتهای شغلی صنایع علی‌الخصوص در مقاطع تکنیسین به بالا آنچنان ظلمی به نیروی ماندگار منطقه رفته است که هر آدم منصف بیطرفی با شنیدن آن غصه دار میشود.

از مناصب مدیریتی عالی پروژه‌ها و مجموعه‌های صنعتی مانند مدیریت عاملی، عضویت در هیئت مدیره و پستهای معاونت آن که بگذریم، حتی شرکتهای فنی و مهندسی استان نیز در احداث، توسعه، بهره‌برداری و نگهداری واحدهای صنعتی محلی از اعراب ندارند. از این نیز که بگذریم لااقل در بخشهای سرپرستی و کارشناسی هم تا بدانجا که جا داشته و دارد از خارج استان جذب گردیده است.

اگر نمایندگان استانی در باره حقوق حقه‌ی موکلانشان سکوت پیشه کردند که نباید دولت نیز به عدالت رفتار نکند. مجموعه‌ائی چون کارخانه فولاد هرمزگان را به شخصی سپرده‌اند که کمترین تخصصی در این کار ندارد و علاوه بر آن فاقد کمترین سوابق مدیریتی نیز هستند. آنطور که می گویند ظاهراً ایشان مسئولیت ستاد انتخاباتی جناب دکتر روحانی در استان اصفهان را بعهده داشته‌اند و متأسفانه این شائبه پیش ‌آمده که نکند این سمت را بعنوان دستخوش دریافت نموده است!؟ آنطور که برخی کارکنان این واحد صنعتی نقل کرده‌اند، این مدیر عزیز بخشی از همکاران خود در ستاد انتخاباتی را نیز به همراه آورده‌اند و گوئی فولاد هرمزگان به ستاد انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری در اصفهان تبدیل شده است.

البته درد این بوم و بر بیشتر از خودیهاست. نماینده محترمی که در هشت ساله دولتهای نهم و دهم، خود از مدیران استان بوده به جای آنکه به موکلانش توضیح دهد آنروز که دولت یار بر سر کار بود برای سهم اشتغال نیروهای ماندگار استان چه کرده، امروز و تنها چند ماه مانده به انتخابات مجلس تازه به یاد احقاق حقوق از دست رفته همشهریانش افتاده است؟

و دیگر نمایندگان محترم نیز خوب است لااقل آدرس نطق‌هایشان در اعتراض به این حق کشی‌ها بدهند چون رفتار این عزیزان نشان داده آنقدر نسبت به سرنوشت صنایع استان بی‌تفاوتند که برای واگذاری این مجموعه ها، نمایندگان سایر استانها به فریاد آمده اند و از این دوستان صدائی برنخواسته است.

در بحث واگذاری فولاد هرمزگان به مبارکه، هر چه که برخی از نمایندگان اصفهان مخالفت می‌کردند، نمایندگان هرمزگان بی‌تفاوتی پیشه نمودند. نتیجه آن بی‌تفاوتی اینست که امروز مدیران منصوب این واحد صنعتی حتی مدیر دفتر و منشی خانم هم برای خود از اصفهان می آورند. در موضوع واگذاری مجموعه آلومینیوم المهدی و هرمزآل نیز از اکثر نمایندگان صدای اعتراض و حتی پی‌گیری قضائی شنیده شد ولی گوئی نمایندگان هرمزگان نظری نداشته و ندارند.

نتیجه‌ی بی اعتنائی نمایندگان این خطه، آن میشود که کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش برای امر حمل و نقل روزانه دوهزار و پانصد تن تولیداتش به مقصد خوزستان، به جای استفاده از شرکتهای حمل و نقل درون استان، با شرکتی از شهر و استان مدیرعاملش(البته مدیرعامل سابقش) قرارداد منعقد می کند و طبیعتاً آن شرکت هم به جای استفاده از کامیونهای درون استان، از همشهریان خود بهره می برد. یعنی به همین سادگی کارِ روزانه برای دویست کامیوندار ساکن منطقه، به استان دیگری واگذار می‌شود.
تقاضای برخی شهروندان اینست که این نمایندگان شریف محبتی کنند و عرصه کاندیداتوری و انتخابات را برای دیگران خالی گذارند تا بلکه از این منظر خدمتی کرده باشند.

انتهای پیام/ت

لینک کوتاه: http://www.hormozpress.ir/?p=28724