برگزارکنندگان جشنواره فیلم رم، ۱۸ فیلم را به عنوان فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره سینمایی رم اعلام کردند که نام فیلم «گس» ساخته «کیارش اسدزاده» نیز در این میان به چشم می‌خورد.

13920723000355_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،فیلم «گس» ساخته «کیارش اسدزاده» به عنوان یکی از ۱۸ فیلم شرکت‌کننده در بخش مسابقه جشنواره امسال فیلم رم معرفی شد.

این درحال است که فیلم «گس» به علت نداشتن هیچگونه مجوزی از‌جمله مجوز ساخت،اکران و حتی ساخت ویدئویی، سال‌گذشته نتوانست در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر شرکت کند.

به گفته مقامات سینمایی ایران، یک فیلم در صورت نداشتن مجوز ساخت، مجاز به شرکت در هیچ جشنواره خارجی نخواهد بود.

فیلم سه اپیزودی «گس» با بازی «صابر ابر»، «پانته‌آ پناهی»، «رویا جاویدنیا» و «احسان امانی» در اپیزود اول، ماجرای خیانت دکتری ۵۵ ساله به زنش را روایت می‌کند. در اپیزود دوم، مردی حدوداً سی و چند ساله به زنش خیانت می‌کند و در اپیزود سوم، دختر و پسر جوانی را می‌بینیم که پسر در خلال یک اردوی دانشجویی، به دوست دخترش خیانت می‌کند.

به گزارش اسکرین دیلی، در میان ۱۸ فیلم، ۱۲ فیلم از جمله فیلم «اسدزاده»، برای اولین بار است که اکران عمومی می‌شود.البته این فیلم پیش از این یک نوبت در سینما‌تک خانه هنرمندان به نمایش در‌آمده‌بود.

جشنواره امسال رم که از ۸ الی ۱۷ نوامبر برگزار می‌شود، محل نمایش ۷۱ فیلم سینمایی شامل ۱۹ فیلم کوتاه است.

به گفته برگزارکنندگان این دوره از رقابت‌ها، امسال هزار و ۵۴۲ فیلم بلند سینمایی و هزار و ۷۸ فیلم کوتاه از ۷۶ کشور جهان به دبیرخانه جشنواره فرستاده شد.

در بخش مسابقه جشنواره امسال رم فیلم‌هایی از کشورهای اسپانیا، انگلستان، فرانسه، آمریکا، برزیل، چین، مکزیک، ژاپن، رومانی، دانمارک، ایتالیا، پرتغال، گرجستان، ایتالیا و شیلی حشور دارند.

جشنواره امسال با نمایش فیلم کمدی «پنجمین چرخ» ساخته «جیووانی ورونسی»، افتتاح می‌شود.

منبع : فارس

انتهای پیام/