گروه تئاتر “تی تووک “ به عنوان گروه برگزیده انجمن منتقدان تئاتر کشور معرفی شد.

image634923745917103828

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس به نقل از خانه فرهنگ وهنر هرمزگان،جشن انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر کشور شامگاه ۹ آبان ماه در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد، در این جشن بهترین کارگردانان ، مطبوعات و گروه تئاتر از دیدگاه منتقدان معرفی شدند .

در این بین ، گروه تئاتر “تی تووک ” از هرمزگان به سرپرستی ابراهیم پشت کوهی به عنوان گروه برگزیده این انجمن انتخاب شد .
پیش از این گروه تی تووک به خاطر نمایش ” وقتی ما برگردیم دو پای آویزان مانده است” با دریافت تندیس بهترین کارگردانی، بهترین طراحی صحنه و لباس و کاندیداتوری در بخش نمایشنامه، به عنوان اثر برگزیده هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شده بود .

همچنین ابراهیم پشت کوهی نمایشنامه‌نویس و سرپرست گروه در سال ۱۳۷۹ نمایشنامه نویس برگزیده‌ی کشور به انتخاب کانون نمایشنامه نویسان ایران شد.

دریافت ده ها جایزه در زمینه های بازیگری، کارگردانی، متن، موسیقی و طراحی صحنه، لباس، گریم، برنوشت و پوستر از جشنواره های مختلف از جمله جشنواره سراسری مهر با نمایش “مرد لور” و نیز جشنواره های استانی و منطقه ای تئاتر فجر با نمایش های ” وقتی ما برگردیم دو پای آویزان مانده است” ، ” عالی فاطی “، ” چگونه یک کولی کر مرغ دریایی را روی آب خورد” دو تاریخ سرکوب” از جمله افتخارات گروه تی تووک است .

ابراهیم پشت کوهی در خصوص نامگذاری این گرده با این نام در وبسایت خود گفته است :تی‌تووک پرنده ای است به رنگ سیاه و سفید با نوک قرمز که کنار آب زندگی می‌کند. افسانه ها و قصه های مختلفی راجع به آن وجود دارد. مردم جنوب اعتقاد دارند که اگر این پرنده روی خانه ای بنشیند، در آن منطقه باران می‌بارد و بر طبق افسانه ای، این پرنده شب‌ها هنگام خواب، پاهایش را رو به آسمان می گیرد تا اگر آسمان افتاد آن را نگه دارد. او در واقع نگه دارنده‌ی زمین است.

گروه تئاتر تی‌تووک در سال ۱۳۷۶ توسط ابراهیم پشت کوهی، محمد سایه بانی، داوود اسلامی و حمید ملاحسینی با اجرای مجموعه نمایش های خیابانی با عنوان چراغ قرمز در استان هرمزگان، شهرستان بندرعباس فعالیت خود را آغاز کرد .

انتهای پیام/