زن تبهکار که اقدام به فروش سکه های طلای تقلبی در تهران می کند تحت تعقیب پلیس آگاهی قرار گرفت.

IMG15444523

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس، اوایل تیرماه سال ۹۲ ، یکی از فروشندگان طلا و جواهر در منطقه گلبرگ با مراجعه به کلانتری عنوان داشت که زنی حدود ۴۰ ساله ای اقدام به فروش تعداد ۴۹ عدد سکه ربع بهار آزادی به شاگرد مغازه اش کرده اما زمانی که وی به مغازه مراجعه و سکه های طلای خریداری شده را مورد بررسی قرار داده متوجه شده است که این سکه ها خارج از سیستم بانک مرکزی ضرب شده است .

با تشکیل پرونده اولیه با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۴ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در ادامه تحقیقات مشخص شد که سکه های ربع بهار آزادی فروخته شده به شاکی پرونده از جنس طلا بوده و حتی عیار آنها نیز ۱۸ می باشد ، اما با توجه به اینکه ضرب آنها خارج از سیستم بانک مرکزی انجام شده ارزش واقعی آنها از قیمت سکه های ضرب شده از سوی بانک مرکزی کمتر است و فروشنده این سکه ها را به همان قیمت سکه های بانک مرکزی به شاگرد طلافروشی فروخته است .

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ بزرگ، با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به متواری بودن متهم پرونده و برای شناسایی هویت وی ، دستور انتشار تصاویر به دست  آمده از متهم تحت تعقیب پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از تمام شهروندان که موفق به شناسایی هویت ، محل های تردد و یا مخفیگاه متهم شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۶۳۴۹ در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند. همچنین از سایر مالباختگان و شکات احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند نیز دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان ابذر غفاری – بالاتر از بیمارستان رسالت – جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند .

 

 

 

 

 

 

 

منبع:مهر