پنج کارمند یک بانک خصوصی در استان کرمان که با جعل هویت تعدادی از مشتریان بانک، به نام آنها حساب افتتاح و وام هفت تا ۱۰ میلیارد تومانی دریافت کرده بودند، با تلاش ماموران اطلاعات سپاه این استان دستگیر شدند.

image13451

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،به نقل از جام جم، یدالله سپهری، بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمان در این باره گفت: اوایل شهریور امسال گزارشی از سوی ماموران اطلاعات سپاه استان در اختیار دادستانی قرار گرفت که نشان می داد پنج کارمند یک بانک خصوصی در کرمان با جعل امضای یکی از مشتریان بانک و ایجاد حساب های غیرواقعی، وام های میلیاردی از حساب بانک محل کارشان دریافت و با این پول سرمایه گذاری کرده اند، بی آن که مسئولان بانک از موضوع مطلع شوند.

وی افزود: با تشکیل پرونده ای، تحقیق در این باره آغاز و مشخص شد موضوع صحت دارد و این پنج کارمند همچنان در بانک کار می کنند. در ادامه با هماهنگی قضایی متهمان پیش از فرار دستگیر شدند.

اعتراف متهمان

بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمان یادآور شد: متهمان که چهار مرد و یک زن بودند، پس از اظهارات ضد و نقیض، راز اختلاس میلیاردی از بانک را فاش کردند.

در تحقیق از اعضای این باند مشخص شد آنها با جعل امضای تعدادی از مشتریان بانک، به نام آنها حساب هایی افتتاح و تسهیلات وام از هفت تا ۱۰ میلیارد تومان دریافت و میان خود تقسیم کرده بودند، بدون آن که اقساط آن را پرداخت کنند.

سپهری خاطرنشان کرد: در ادامــه مشخص شد اعضای این باند علاوه بر دریافت این تسهیلات، به نام پسر شش ساله ای که در همین بانک حساب بانکی داشته، حساب جداگانه ای با مشخصات او افتتاح و با این ترفند ۹۰۰ میلیون تومان به نام این کودک وام دریافت کرده اند.

همچنین با بخشی از پول های به دست آمده، دو دستگاه اتوبوس و سه قطعه زمین در تهران خریده و در استخراج معدن در شهر بندرعباس نیز سرمایه گذاری کرده اند.

وی تصریح کرد: در حالی که تحقیق از اعضای این باند ادامه داشت، اطلاعــــاتی به دست آمد که نشان می داد آنها چندی پیش وقتی مطلع شده اند صاحب یک شرکت وام ۳۸ میلیارد تومانی از دفتر مرکزی این بانک خصوصی در تهران درخواست کرده و قرار است بزودی این وام به حساب این شرکت واریز شود، تصمیم می گیرند با نفوذ به شبکه بانکی دفتر مرکزی شان، ۳۸ میلیارد تومان را به حساب بانک محل کارشان در استان کرمان انتقال دهند.

سپس به سود ۶۰ میلیون تومانی که به این پول تعلق می گیرد، دست یابند و متهمان دوباره پیش از آن که مسئولان بانک در تهران متوجه این انتقال شوند، ۳۸ میلیارد تومان پول برداشتی را به حساب بانک انتقال می دهند.

بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمان یادآور شد: متهمان سود این پول را که ۶۰ میلیون تومان بوده، میان یکدیگر تقسیم کرده بودند.

بنابر این گزارش، با صدور قرار قانونی برای اعضای این باند، دستور توقیف اموالی که آنها با پول های سرقتی خریده و در حساب های جعلی شان واریز شده بود، صادر شد. تحقیقات تکمیلی در این باره ادامه دارد.

انتهای پیام/