عارف رئوفی، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار هرمزپرس؛با بیان اینکه آزاد اندیشی و بیان آزاد نظرات به معنای ولنگار اندیشی و بیهوده گویی نیست، گفت: اخلاق، منطق و استدلال سه مولفه مهم در عملیاتی شدن منویات رهبری در بحث کرسی های آزاد اندیشی است.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی اظهار کرد: نخستین موضوعی که  در عملیاتی شدن برگزاری موفق کرسی های آزاد اندیشی باید بکار گرفت، بحث موضوع مورد انتظار است که در این راستا، باید دغدغه ها و مسائل روز پیرامون خود را بدانیم و آنها را به دقت آسیب شناسی کنیم.

 

رئوفی افزود: هدف از برگزاری مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی فراهم کردن فضایی با چارچوب اخلاق، منطق و استدلال برای گفتن و شنیدن نظرات متفاوت و تضارب آراء در حوزه های گوناگون می باشد همان چیزی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و و ریشه ی قرآنی هم دارد.” یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقولوا قَولًا سَدیدًا﴿۷۰﴾ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! تقوای الهی پیشه کنید و سخن حق بگویید..” ( سوره مبارکه الأحزاب آیه ۷۰)

 

وی  با تاکید بر رعایت منطق در کرسی های نظریه پردازی تصریح کرد: در این راستا نه آنقدر محافظه کارانه باید عمل کرد که به جای کرسی آزاد اندیشی، کرسی تبلیغاتی برای مسئولان به راه بیندازیم و نه آنقدر تند حرکت کنیم که آب به آسیاب دشمن بریزیم.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان با تاکید بر رعایت اخلاق در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی اظهار کرد: هر کسی  که سخنی می گوید، باید آن را ثابت کند و برآوردن این انتظارات نیز جز با داشتن دغدغه اسلام و ایران امکان پذیر نخواهد بود.

 

رئوفی گفت: از آنجا که بسیج دانشجویی به فرموده رهبر انقلاب(۸۶/۲/۳۱) خود را در این کشور صاحب خانه می داند، بدیهی است که با حساسیت و جدیت مطالبه معظم له را پیرامون برگزاری کرسی های آزاداندیشی دنبال کرده باشد اما همچنان معتقدیم تا نقطه آرمانی راه بسیاری باقی مانده است.

 

وی بیان کرد: آنچه در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی خودنمایی می کند محافظه کاری و ترس بیجای برخی مسئولین فرهنگی دانشگاه هاست که دانشگاه بی سرو صدا را بیش از دانشگاهی که حرف حق در آن زده شود می پسندند.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه گاهی علی رغم تمام شعارها، در عمل به مخالفت با برگزاری چنین برنامه ای می پردازند و گاه به شکل زیرپوستی در جهت لغو آن گام بر می دارند، خاطر نشان کرد: مسئولان محترم در دانشگاه ها که خود مخاطبان مطالبه رهبر انقلاب اند تکلیف خود و مجموعه را مشخص کنند.اگر می توانند این مهم را عملی کنند بسم ا…و اگر نمی توانند جایگاه مهم مسئولیت را که همانا حق الناس است به دیگری بسپارند.

 

 

انتهای پیام/