به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ وحید عنایت خواه، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان هرمزگان در یادداشتی نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خامنه ای(مدظلله العالی) : تسلیم سند ۲۰۳۰ یونسکو نمی شویم .
با خبر شدیم از صحبت های وزیر محترم آموزش و پرورش براین اساس که” اگر جایی سند ۲۰۳۰ اجرا می شود گزارش دهید.”
بنابراین لازم دیدیم چند کلامی با وزیر محترم صحبت کنیم .
آموزش و پرورش به عنوان زیر ساخت اصلی علم و تحقیق در کشور و نهادی که مسئولیت تربیت نسل آینده کشور را بر عهده دارد، لذا از اهمیت فراوانی برخوردار است .
رهبر انقلاب امام خامنه ای در سال ۸۶ فرمودند: آموزش و پرورش کنونی کشور ما ، ساخته و پرداخته فکر ما و برنامه های ما و فلسفه ما نیست ، بنای کار بر آن فلسفه ای نبود که امروز دنبال آن هستیم .
پس بنا بر اندیشه رهبری انقلاب ما باید به دنبال یک فلسفه و سند راهبردی برای نسل آینده کشور باشیم تا اهداف انقلاب تحقق یابد .
تحقق همه ارزش های انقلاب اسلامی مستلزم تلاش همه جانبه در ابعاد مختلف است که تعلیم و تربیت از مهم ترین زیر ساخت های تعالی همه جانبه ی کشور و ابزاری مهم جهت ارتقا سرمایه انسانی و احیای تمدن عظیم اسلامی است.
مسیر دستیابی به حیات طیبه و جامعه عدل جهانی و تمدن ایرانی اسلامی جز از طریق تعلیم و تربیت صحیح و متناسب با معیار های اسلامی تحقق نمی پذیرد.
بر همین اساس سندی برای تحول در آموزش و پرورش کنونی و رسیدن به وضع مطلوب تهیه شد .
در چنین شرایطی که ما از این سند برخوردار هستیم ، نباید سندی را مبنای کار خود قرار دهیم که سازمان هایی به اصطلاح بین المللی که تحت نفوذ قدرت های دنیا هستند برای ما برنامه ریزی کنند.
سند ۲۰۳۰ اگر هم مشکلی نداشته باشد که دارد همین که ما را زیر سلطه فرهنگی می برد و استقلال ما را نفی می کند با آرمان های انقلاب و قانون اساسی در تضاد است .
این که چهار نفر یک جا جمع شوند و برای کل دنیا برنامه ریزی کنند و بگویند در این چهار چوب حرکت کنید ، همین معنای نفوذ نیست ؟! نفوذی محتوایی به مهم ترین ساختار فرهنگی و اجتماعی کشور که مسیر تعلیم و تربیت کشور را منحرف می کند . مگر مبنای سند ۲۰۳۰ سکولاریزه کردن و برقراری جهانی پایه اصالت سود نیست ؟

چطور ممکن است ما که تصمیم بر ایجاد حیات طیبه ای بر مبنای توحید داریم زیر پرچم چنین تفکری برویم؟
چنین نسلی که سازنده تمدن عظیم اسلامی باشد وظیفه آموزش و پرورش است و تربیت معلمانی که چنین نسلی را پرورش دهند و توانایی تحول در آموزش و پرورش را داشته باشند ، وظیفه دانشگاه فرهنگیان است . پس این دانشگاه از تاثیر گذارترین نهاد ها در آینده کشور است ، لذا از اهمیت بالایی برخوردار است .
هر مکتب و ایدیولوژی برای بقا و بسط خود نیاز به افرادی دارد که آن را بشناسند و متناسب با اهداف آن حرکت کنند و معلمانی برای دیگر افراد جامعه باشند ، اینکه برخی مسولین نسبت به تربیت معلمان آینده بی توجه باشند، واقعا کج اندیشی است .
جناب آقای وزیر شما از این صحبت کردید که “اگر جایی سند ۲۰۳۰ اجرا می شود گزارش دهید.”
اما دو دانشگاه مهم در زمینه تربیت معلمان آینده یعنی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیری شهید رجایی (ره) ذیل سند ۲۰۳۰ با یونسکو تفاهم نامه همکاری برای تربیت معلم بسته اند .
بهتر بگویم یعنی ما خودمان متعهد شدیم که تربیت مهم ترین قشر تاثیرگذار در تعلیم و تربیت را در ذیل سندی اجرا کنیم که قانونا اجرای آن مشکل دارد.
مگر ما انقلاب نکردیم که قوانین اسلام اجرایی شود ، پس چطور برخی مسولین مستقیما خلاف این مسیر حرکت می کنند و با فرافکنی اذهان عمومی طوری جلوه می دهند که در مسیر ولایت و اسلام حرکت می کنند.
جناب آقای بطحایی،ما نیز به دنبال درخواست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان علیرغم تفاوت نگاه سیاسی ، جنابعالی و سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان را افرادی دلسوز و دارای دغدغه برای آینده آموزش و پرورش کشور می دانیم و طبیعتا شما میراث دار نگاه ناشایست گذشته به مسئله تعلیم و تربیت هستید ، لذا منتظر اعلام رسمی ابطال این دو تفاهم نامه یونسکو با دانشگاه های مذکور هستیم.
ومن الله توفیق

انتهای پیام/