“خدرو پسر ناخدا ابراهیم” عنوان تازه ترین اثر داستانی ایرج اعتمادی نویسنده هرمزگانی است که در ۸۵ صفحه از سوی انتشارات اشراق دانش در تهران منتشر شده است.

 

IMG11522674

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، ایرج اعتمادی نویسنده این کتاب در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد خلاصه داستانش گفت: این داستان روایت رنج ها و شادی های مردم جنوب کشور با محوریت قشم است که به معضلات منطقه آزاد قشم در ارتباط با معیشت بومیان قشم می پردازد.

 

اعتمادی بیان داشت: تضاد عمیق زندگی واقعی مردم قشم با شعارهای منطقه آزاد در سال های اخیر، انگیزه ای شد که در اوج چالش های اجتماعی در منطقه آزاد ناگزیر به سراغ نوشتن این داستان بروم.

 

نویسنده این کتاب پدیده قاچاق در قشم را نه در اثر زیاده خواهی مردم جزیره که تلاشی برای زنده ماندن می داند و آن را با تصاویری تکان دهنده در داستان نشان داده است. وی این پدیده را معلول سوء مدیریت هایی می داند که عرصه را بر بومیان جزیره تنگ کرده بود.

 

این داستان، جوانان قشمی، بندری و جنوبی را به تصویر کشیده که برای کار آبرومندانه و امرار معاش ناگزیر از پذیرفتن خطرات برای عبور از مرز و رسیدن به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هستند، خطراتی که بعضاً به قیمت جان بسیاری از هموطنانمان تمام می شود.

 

اعتمادی در این داستان به مشکلات معیشتی مردم قشم، بیکاری جوانان قشمی، صیادان و ملوانان، کمبودهای بهداشتی و درمانی شهرستان و دوگانگی مدیریت پرداخته و بسیاری مسائل دیگر را در سبک رئالیستی داستان به تصویر کشیده است.

انتهای پیام/