پروانه‌ی احداث ساختمان طی یک ماه گذشته بیش از ۱۰ در صد کاهش داشته است .

1265126_766

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،پاییز ۹۱، تعداد ۱۶۰هزار و ۵۶۵ واحد مسکونی به منظور احداث از سوی شهرداری ها پروانه‌ ساخت در یافت کردند که ای میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵٫۸ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۰٫۵ درصد افزایش داشته است
این در حالی است که متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ۳٫۸ واحد بوده است.

بر اساس این گزارش؛ تعداد ۴۲ هزار و ۶۹۲ پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در پاییز سال گذشته صادر شده که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۲٫۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۲٫۴ درصد کاهش داشته است.

همچنین مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان در پاییز ۹۱ حدود ۲۴۰هزار و ۱۴۰ مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۳٫۳ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۰٫۹ درصد افزایش داشته است. اما متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ۵۶۲ مترمربع بوده است.

براساس این گزارش ؛ مجموع مساحت زمین در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان در پاییز ۹۱ حدود ۱۴۲۸۹٫۷ هزار مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۱٫۹ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته تغییر محسوسی نداشته است.

متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان بیش از ۳۳۵ مترمربع بوده است.

این گزارش حاکی از آن دارد که توزیع پروانه‌های احداث ساختمان مسکونی برحسب نوع اسکلت و مصالح عمده‌ی به کار رفته در بنای آنها در پاییز ۹۱ نشان می‌دهد ۲۷٫۸ درصد این پروانه‌ها برای احداث ساختمان‌های اسلکت فلزی، ۵۲٫۳ درصد برای احداث ساختمان‌های بتون‌آرمه، ۱۹ درصد برای احداث ساختمان‌هایی با آجر و‌آهن و ۰٫۹ درصد برای احداث ساختمان‌هایی با سایر مصالح بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/