فیلم سینمایی “استالینگراد” محصول کشور روسیه در افتتاحیه خود در کشور چین ۸٫۳ میلیون دلار فروش کرد.
IMG13354347
به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،نقل از اسکرین دیلی، فیلم سینمایی پرهزینه “استالینگراد” در اکران افتتاحیه خود در کشور چین با فروش ۸٫۳ میلیون دلاری توانست رکورد بیشترین فروش یک فیلم غیرآمریکایی و غیر چینی را از آن خود کند.”استالینگراد” به کارگردانی فدور باندارچوک، روایتی است از نبرد تاریخی استالینگراد در سال ۱۹۴۲ و در جریان جنگ جهانی دوم که شوروی سابق توانست با مقابله با محاصره آلمان نازی، مقدمات شکست کامل هیتلر را فراهم کند.

این فیلم با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰ میلیون دلار ساخته شده و یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای روسیه به حساب می آید.

“استالینگراد در چهار روز ابتدایی اکران در چین، در بیش از ۷۰۰۰ سینما اکران شد و حدود ۸٫۳ میلیون دلار فروش کرد. این فیلم تا کنون در مجموع بیش از ۵۵ میلیون دلار فروش داشته است.

“استالینگراد” نماینده روسیه در رقابت های اسکار بهترین فیلم خارجی امسال است.

نبرد استالینگراد در فاصله ماه آگوست ۱۹۴۲ تا فوریه ۱۹۴۳ در جنوب غربی روسیه بین نیروهای ارتش هیتلری و سربازان روسی درگرفت. از این نبرد به عنوان یکی از خونین‌ترین و معروف‌ترین جنگ‌های دوران جنگ جهانی دوم اسم برده می‌شود.

دو صنعت سینما و تلویزیون قبل از این چندین بار این موضوع را تبدیل به فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیون کرده است. تازه‌ترین فیلمی که در این ارتباط تا به امروز ساخته شده “دشمن در پشت دروازه‌ها” (۱۹۹۳) ساخته ژان ژاک آنو فیلم‌ساز فرانسوی است.

منبع : مهر

انتهای پیام/