این گاوهادر خیابان سرگردان هستند. در طول حیات خود حتی یک واکسن نیز دریافت نمی کنند. گاوهای سرگردان توسط باندهایی جمع آوری و از طریق پاکستان وارد ایران می شوند.

n00214298-b

این روزها، معاون اول رییس جمهور گویی در نقش اپوزسیون ظاهر شده و در سخنرانی هایش، دولتی که خود مدیریت می کند را به چالش می کشد. از انتقاد درباره گرانی دارو گرفته تا نقد عملکرد دولت در زمینه استفاده از گوشت لاشه گاوهای پیر هندی سخنانی است که محمد رضا رحیمی در روزهای پایانی دولت به زبان می آورد.

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، دنبال افزایش قیمت گوشت طی سال های گذشته، اتحادیه فرآورده های گوشتی بر آن شد تا با اندکی تغییرات در ساختار تولیدات خود، قیمت تمام شده آن را کاهش دهد. با توجه به افزایش قیمت گوشت، دیگر استفاده از گوشت های مرغوب برزیلی در صنایع فرآوری گوشت امکان پذیر نبود در نتیجه گوشت گاوهای پیر هندی جایگزین آن شد. وزارت بهداشت نیز با توجه به اینکه در جریان فرآوری و تبدیل گوشت به سوسیس و کالباس، این ماده پروتئینی فرآیند حرارت دهی را طی کرده و مخاطرات آن به حداقل می رسد، با این تغییر در ساختار تولید موافقت کرد.
اما معاون اول، در روزهای پایانی دولت دهم و پس از اتمام هیاهوی ایجاد شده در زمینه واردات گوشت های هندی به ایران، تازه متوجه موضوع شده و لب به انتقاد از عملکرد کابینه ای که خود مدیریت می کند، گشوده است.

خطر گاوهای هندی!
بخش عظیمی از مردم هند، گوشت مصرف نمی کنند و گاوهای هندی که در واقع خدایان یکی از فرقه های رایج در هند به حساب می آیند، در خیابان ها سرگردان هستند. این گاوها در طول حیات خود حتی یک واکسن نیز دریافت نمی کنند. گاوهای سرگردان توسط باندهایی جمع آوری و از طریق پاکستان وارد ایران می شوند.

ورود گاوهای هندی به ایران تقریبا از پنج سال قبل آغاز شد. این گاوها در نقطه صفر مرزی، در استان سیستان و بلوچستان کشتار می شوند و گوشت آنها با قیمت های ارزان تر نسبت به سایر انواع گوشت، عرضه می شود. جالب اینجاست که استاندار سیستان و بلوچستان و رییس وقت سازمان جهاد کشاورزی این استان که امروز سکان معاونت برنامه ریزی و اقتصاد وزارت جهاد کشاورزی را در دست دارد، تمام قد از واردات گاوهای هندی دفاع می کردند.

این دو بر این باور بودند که واردات دام زنده و کشتار آن در نقطه صفر مرزی برای مردم سیستان و بلوچستان اشتغال ایجاد می کند. اما متاسفانه ایجاد اشتغال برای مردم جنوب شرقی کشور منجر به ورود سویه جدیدی از تب برفکی موسوم به «O هندی» به کشور شد و خسارات زیادی را به پیکره تولیدات دامی کشور وارد کرد.

در این شرایط و با نزدیکی به انتخابات ، برخی بنا بر این گذاشته اند که از هر چیز و هر کس انتقاد کنند. حتی اگر خطاب انتقاد به خودشان باشد!

منبع:افکار نیوز
انتهای پیام/