به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ ابزار و امکانات دولتی از جمله موارد بیت المال هستند که باید از آنها در جهت صحیح استفاده و به بهره برداری برسد تا عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

اما این روزها شاهد این هستیم که بسیاری از این ابزار در اختیار عده ایی خاص قرار گرفته و از آن استفاده می کنند و یا قبل از ساخت به فروش می رسند!!!

در شهر بندرعباس که به عنوان یکی از قطب های اقتصادی کشور از آن یاد می شود کانون تبلیغات شرکت ها، افراد و سازمانها قرار بسیار داغ است.

علاوه بر بیلبردهای کنار جاده ها که اختصاصا برای تبلیغات لحاظ شدند از برخی امکانات عمومی از جمله پل های عابر پیاده که برای حفاظت و‌حراست از جان شهرومندان و امنیت بیشتر مردم قرار داده می شوند نیز در برای تبیلغات استفاده می شود.

شاید به وفور شاهد این ماجرا بوده اید که به دلیل قرار گرفتن بنرهای تبلیغاتی در اطراف این پل ها کاملا راهرو بالای پل پوشیده شده و کانون حضور معتادین و محل خواب و استراحت این قشر از مردم قرار گرفته و حتی در برخی موارد باعث حواس پرتی رانندگان و تصادف شده است.

متاسفانه گاهی اوقات نیز شاهد این هستیم که برخی از دانش آموزان حتی برای کشیدن سیگار یه این مکان ها مراجعه و زمینه کشیده شدن به سوی پرتگاه های آینده خود را رقم می زنند.

در روزهای اخیر پل عابر پیاده جدیدی در محدوده پارک شهید دباغیان بندرعباس در حال ساخت است که قبل از تکمیل و قرار دادن پلکان به کانون تبلیغات محیطی تبدیل شده است و قبل از این که برای مردم مفید واقع شود در اختیار یک عده ایی خاص قرار گرفته تا منبع درآمد خوبی برای آنان باشد.

مسلما اگر برای یکی از شهروندان بندرعباسی که قصد عبور از این جاده را داشته و اتفاقی بیافتد دست اندرکاران این کار مقصر خواهند بود که می توانستند قبل از سود دهی شخصی به فکر جان مردم بوده و برای رفاه حال آنان تلاش می کردند.

امیدواریم تدبیر دولتمردان به نفع مردم تغییر پیدا کرده و در جهت رفاه حال شهروندان قرار گیرد.

 

منبع: هرمز

انتهای پیام/