وبلاگ محبت :اختیار خودشان و با جهاد خودشان و با رزمندگی خودشان در مقابل کفر ایستادند و جان خود را تسلیم خدا کردند و برگشتند .

2013-08-08-19.16.14-300x225

اختیار خودشان و با جهاد خودشان و با رزمندگی خودشان در مقابل کفر ایستادند و جان خود را تسلیم خدا کردند و برگشتند ؛ما همه خواهیم مرد لکن آنها سعادت را برای خودشان و شرافت را برای وطنشان تحصیل کردند که در مقابل لشکرهای کفر برای دفاع از اسلام و برای دفاع از کشور اسلامی ایستادند و فداکاری کردند و به به دیدار خانواده دو شهید بزرگوار علی ومحمد ذاکری در روستای بنک شهرستان منوجان رفتیم ،روستایی زیبا ومردمانی خونگرم،در بدو ورود با استقبال گرم پدرومادر شهیدان روبه رو شدیم وپای صحبت های این پدر ومادر صبور نشستیم . پدرشهید احمد ومادر شان آمنه ذاکری نام داشت آنها با زندگی در روستا انس گرفته واز زندگی خود راضی بودند.

لطفاً خودتان را برای مخاطبین ما معرفی کنید و ما را بیشتر با خانواده تان آشنا کنید؟

احمد ذاکری پدر شهیدان محمد وعلی ذاکری هستم. ساکن روستای بنک هستم.۵پسر و۲دختر داشتم که دونفر از پسرانم رافدای دین ومیهن اسلامی کردم.

ازپدر ومادر شهیدان ذاکری در مورد خصوصیات اخلاقی شهدا می پرسیم؟ مادرش می گویددر مورد خصوصیات این دوشهید هر چه بگویم کم گفته ام ,خوش اخلاق ؛خوش برخورد ,با ایمان ؛عشق به ائمه (ع) به ویژه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، پیرو خط امام و..

از پدر شهیدان در مورد پسرانش پرسیدیم؟جواب داد:محمد متولدسال ۱۳۴۲بود واز طریق سپاه وارد جبهه شد.در تاریخ۸/۵/۱۳۶۳در راسک ایرانشهر به شهادت رسید.

علی ذاکری متولد سال ۱۳۵۳،کلاس اول راهنمایی بود که درس ومدرسه را رها کردو از طریق بسیج به جبهه اعزام شدودر تاریخ۱۶/۱۲/۶۵در شلمچه به شهادت رسید.

بخشی از وصیت نامه شهید علی ذاکری :

ای کسانی که هنوز در خواب غفلت بسر می برید برخیزید ونظاره گر این شهامت ها ودلیریها باشید

ای مردم از خود گذشته باشید واز این همه شهامت وشجاعت ودلیری درس مردانگی بیاموزید .

ای مردم شما افسوس می خورید که ای کاش در زمان امام حسین (ع)بودیم ودر روز عاشورا جانهای خود را فدای امام حسین می کردیم وهمیشه به بی وفایی مردم کوفه لعنت می فرستادیم .ما که آخر می میریم وبازگشت همه به سوی خداوند است چه بهتر در این راه کشته شویم پدر ومادرم اگر شما از ما راضی نباشید خدا از ما راضی نخواهد شد امیدواریم با کمال رضایت شما ؛این قربانی ناقابل را خداوند قبول کند .هر کاری که ثواب دارد بالاتر از آن ثواب وجود دارد ولی شهادت اجر وثوابی دارد که هیچ اجر وثوابی بالاتر ازآن نیست بطوری که خداوند درباره شهید فرموده من خونبهای شهید هستم .

قاسم رزمنده ام دل ز دنیا کنده ام

غرق در خون گشته ام دل زدنیا کنده ام

موقع خداحافظی مادر شهیدان با در دست داشتن عکس شهدا ما را بدرقه کردند.

سوی خدا شتافتند.

منبع: حرف تو

انتهای پیام/