فرزند خالق اثر «پت و مت» گفت: شخصیت های انیمیشنی این فیلم در زندگی ما واقعی هستند و به همین دلیل می توان با آنها به راحتی ارتباط برقرار کرد.

PMtrezor

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،نشست نمایندگان رسانه ها با حضور مارک بنش فرزند خالق اثر پت و مت و «تومایس وایفر» تهیه کننده و «علی علایی» یکی از کارشناسان فیلم کودک در سالن چشم انداز نگین هتل کوثر اصفهان برگزار شد.
مارک بنش با ابراز خوشحالی از استقبال مردم ایران از فیلم پت و مت، اظهارکرد: تصور نمی کردم که در ایران عروسک های من مورد استقبال کودکان و نوجوانان قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه خوشحالم در ایران این دو شخصیت به نام اصلی خودشان معروف شده اند، تصریح کرد: پدرم طراح داستان های مصور در روزنامه بود و ایده اولیه خلق این دو کاراکتر از همان داستان های مصور به ذهنش خطور کرد و زمانی که تصمیم گرفت کار فیلم انجام دهد تجربه طرح داستان های مصور به او کمک بسیاری کرد.
وی گفت: این داستان ها طرفدارهای بسیاری در روزنامه داشتند و استقبال مخاطبان این نوید را به پدرم داد که نسخه تصویری پت و مت با استقبال خوبی رو به رو خواهد شد.
وی با بیان اینکه خصوصیات اخلاقی پدرش شبیه پت و مت بود، گفت: پدرم انسانی کاملا خوش بین بود و گاهی هم مانند پت و مت خنگ می شد.
بنش اضافه کرد: نخستین قسمت این مجموعه با هدف اینکه مخاطب آن بزرگسالان هستند ساخته شد اما در ادامه تغییر رویکرد داد تا علاوه بر جذاب بودن برای بزرگسالان، کودکان را نیز با خود همراه کند.
وی گفت: قسمت های نخستین این اثر را آهنگساز مجربی ساخت که متاسفانه فوت کرد اما از آن زمان تاکنون با آهنگسازی کاری می کنیم که موسیقی فیلم های کودکان را ساخته است.
وی افزود: هدف ما تنها سرگرمی نیست بلکه جنبه آموزشی برای کودکان و تقویت خلاقیت ها نیز دارد و این دو عروسک می خواهند به مردم جهان بگویند، بهتر است خوش باشید.
وی با بیان اینکه برای جهانی شدن پت و مت در متن تغییری ایجاد نکردیم گفت: برای رسیدن از یک تولید محلی به تولید جهانی، باید کارهایی انجام داد اما ما برای این دو عروسک کار خاصی انجام ندادیم.
وی افزود: تنها تغییری که در تولید این اثر از ابتدا تاکنون انجام شد مربوط به تصویربرداری بود که هشت اپیزود جدید آن را دیجیتالی تصویربرداری کردیم.
تهیه کننده پت و مت گفت: نام این عروسک ها در ابتدا «دو کارگر» بود سپس به «انجام شد» تغییر کرد زیرا آنها در پایان هر قسمت هر طور که شده کارشان را به انجام می رساندند.
تومایس وایفر تصریح کرد: زمانی که با توزیع کننده جدید قرارداد بستیم برای اینکه جنبه بین المللی اش بیشتر شود، نام آن را به پت و مت تغییر دادیم و این تغییر نام در سال ۱۹۸۴ اتفاق افتاد.
خالق اصلی این عروسک های دوست داشتنی «لوبومیر بنش» پدر «مارک بنش» بود اما این هنرمند فوت کرد و پسرش راه او را ادامه داد.

منبع : ایرنا

انتهای پیام/