به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ قدم گذاشتن در مسیر دلدادگی راهی است که هرساله با فرا رسیدن اسفندماه و نزدیک شدن به بهاری که بوی زندگی را به مشام عشاق می رساند، عشقی که با لمس خاک های رملی فکه جانی دیگر می گیرد.

قرار یاران افلاکی، اکنون چنان در جان جوانان رخنه کرده که یک سال را برای رفتن به سفری خاکی به انتظار بنشینند، و انتظاری که سرفصل های آنان با خون شهدا نوشته و “عشق ” تنها واژه ای است که عشاق را به وادی سرزمین نور می کشاند.

عشقی از جنس خاک های رملی فکه، عشقی که حرارت آن را باید در پرتاب اشعه های گنبد زرین طلاییه جست و جو کرد. و همچون رود اروند برای رسیدن به معشوق آسمانی به خروش درآید و راهی کانال تشنه لبان کمیل شود.

اکنون زمانی است که جاده ها مسیر تردد، زائران هستند که شوق وصال، آن ها را برای سفر به راهیان نور به تکاپو وا داشته است. زائرانی که همواره در آرزوی برتن کردن لباس خادمی را بر تن دارند.

با خادمی که هر ساله با حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، برای میزبانی از زائران شهدا راهی دیار آسمانیان خاکی می شود، گفت و گو کردیم.

زیبا بخشی زاده، خادم الشهدای راهیان نور در گفت و گو با خبرنگارهرمزپرس، با اشاره به اینکه نوروز ۱۳۸۹ اولین بار به عنوان خادم به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شده است، اظهار کرد: اولین بار که به عنوان زائر به راهیان نور رفتم، با مشاهده خادمان در مناطق، آرزوی این را داشتم که روزی به عنوان خام در این سرزمین حضور پیدا کنم.

خادم الشهدا افزود: از آنجایی که برادرم در زمان جنگ با دشمنان بعثی مفقودالاثر شده بود، در جست وجوی پیدا کردن محلی بودم تا بتوانم با تمام وجود اندکی از دلتنگی هایم را با اون در میان گذارم و وجوش را حس کنم.

بخشی زاده بیان کرد: حال و هوای خادمی را نمی توان با در کلام بازگو کرد، چراکه قرارگرفتن در جایگاه ارزشمند خادمی با و خدمت به افرادی که مهمانان شهدا به حساب می آیند، آرزوی هر فردی است.

طلائیه، آرامش دهنده تمام ابعاد وجودی انسان

وی با بیان اینکه طلائیه یکی از مکان هایی است که آرامش واقعی را می توان در آنجا تجربه کرد، گفت: هرزمان که به طلائیه پا می گذارم، احساس می کنم شهید همت در حالی که بر روی موتور نشسته اند،در حال دور زدن بر روی تپه های طلائیه هستند.

خادم الشهدا در حالی که اشک از چشمانش جاری می شود، افزود: یک روز که بر روی تپه های میشداغ نشسته بودم، احساس عجیبی وجودم را فراگرفت، چرا که آن لحظه وجود شهدا را در کنار خود حس می کردم.

بخشی زاده تصریح کرد: بدون شک شهدا همواره در برابر دیدگان همه ما قرار دارند، اما گناه ودوری از سیره شهدا همچون پرده ای چشمان ما را از دیدن شهدا محروم کرده است.

وی ادامه داد: خادمان ضمن خدمت به زائران کارهای فرهنگی، فضاسازی و نظافت را انجام می دهند، در واقع شاید اکثر افراد زمانی که به عنوان خادم اعزام می شوند، عشق به شهدا باعث می شود تا هرکاری که به آن ها سپرده شود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

بازگشت برادر پس از ۲۸ سال

خادم الشهدا با بیان اینکه بعد از اولین اعزام به عنوان خادم، هر سال نوروز را در مناطق عملیاتی سپری می کند، افزود: زمانی که در اولین دوره خادمی بودم از شهدا خواستم آرامش را به خانه ما بازگرداند، و بعد از اتمام دوره خادمی عازم کربلا شدم  که پس از بازگشت از آنجا پیکربرادرم پس از ۲۸ سال در منطقه مهران، قلاویزان در سال ۱۳۹۰ تفحص شد، که این خبر توانست آرامش را به خانه ما برگرداند.

بخشی زاده عنوان کرد: دلبستگی به مادیات دنیوی زمینه ساز ایجاد فاصله بین انسان و خدا می شود، و یکی از راه هایی که می تواند این فاصله را ازبین ببرد، مطالعه سیره  شهدا و رفتن به مکان هایی است که قطره های خون شهدا در آنجا جاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: خاک های رملی فکه ، شلمچه  و کانال کمیل برایم چنان جذاب است که بعداز بازگشت به شهر احساس می کنم به دنیای دیگری قدم گذاشته ام.