سرپرست دانشگاه پیام‌نور بندرعباس از برگزاری مراسم‌ های مختلف عزاداری در ماه محرم خبر داد و افزود :تقویت بنیان اعتقادی
و آشنایی بیشتر دانشجویان با مبانی دینی مذهبی از جمله اهداف برگزاری این مراسمات است.

ashor1

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، دکترعلیرضا مصدقی حقیقی سرپرست دانشگاه پیام‌نور بندرعباس با اشاره به برگزاری مراسم دهه اول ماه محرم در این دانشگاه گفت: با توجه به فرارسیدن ماه محرم ماه سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) ویژه برنامه‌های دهه اول محرم در دانشگاه پیام نور بندرعباس توسط امور فرهنگی و بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به جزئیات ویژه‌ برنامه‌های محرم دانشگاه پیام نور بندرعباس گفت: از اول محرم به مدت ۱۰ روز برنامه‌هایی چون برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا هر صبح در مسجد نور دانشگاه، برگزاری حلقه های معرفت با موضوع شبهای محرم، عاشورا و سبک زندگی در مکتب امام حسین (ع) در دهه اول محرم هر روز ساعت ۱۶ در محوطه دانشگاه برگزار می‌شود.

سرپرست دانشگاه پیام نور بندرعباس، تلاوت قرآن‌کریم، اقامه نماز جماعت، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی توسط مبلغ دینی اعزامی از قم (حجت‌الاسلام جوکار و پناهی )، مداحی و مرثیه‌سرایی (‌آقای غلامرضا عامل قناد) و روزه خوانی آقایان قیم، ناصری، پور فولادی و ابراهیمی و جلسات پرسش و پاسخ را از جمله برنامه‌های دهه محرم در این دانشگاه دانست.

وی همچنین به تجمع کل هیأت‌های دانشجویی استان هرمزگان در سید مظفر اشاره کرد و افزود: هیأت مذهبی دانشجویی استان هرمزگان در امامزاده سید مظفر بندرعباس تجمع می‌کنند.

دکتر مصدقی تقویت بنیان اعتقادی و مذهبی دانشجویان، افزایش شور و شعور حسینی در میان جوانان و آشنایی بیشتر دانشجویان با مبانی دینی اعتقادی را از جمله اهداف برگزاری مراسم‌های عزاداری ابا عبدالله الحسین در دانشگاه پیام نور بندرعباس دانست.

انتهای پیام/