رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: وقوع انقلاب اسلامی آغازگر جنگ‌نرم در دنیا بود و ما هیچ‌گاه موضع انفعالی نداشتیم، زیرا وقوع انقلاب اسلامی ایران ترکی بر پیکره گفتمان سلطه ایجاد کرد.

IMAGE634987677824911934

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،حجت الاسلام و المسلمین محمدیان رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها صبح امروز(شنبه) در مراسم افتتاحیه دومین دوره آمورشی ضیافت رسانه در پردیس فنی – مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی، گفت: هر فردی که فرزند زمانه خود باشد، موفقیت های چشمگیری بدست خواهد آورد، در زمان ما انقلاب اسلامی مسیر حرکت بشریت را در دنیا تغییر داده است و با توجه به این اتفاق بزرگ می توان به موفقیت های بسیار رسید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: آن زمان بلوک شرق و غرب، به عنوان دو قدرت اصلی دنیا را احاطه کرده بودند و شرق دین را افیون ملت ها می دانست و غرب هم دست و پای دین را بسته بود و آن را در کلیسا زندانی کرده بود، در این فضا ملت ایران به نام دین و به رهبری فردی با لباس انبیا انقلابی را برای بازگشت به خدا و اصالت انسانیت انجام داد.

وی ادامه داد: انقلاب ما نه به شرق نه به غرب وابسته نبود و هر دو بلوک مخالف آن بودند، امروز بلوک شرقی باقی نمانده اما غرب یا همان نظام سلطه خیلی صریح می گویند که اینها باید از بین بروند، و معترفند که تحریم هایی بی سابقه را علیه ملت ما انجام داده اند.

محمدیان گفت: پیام انقلاب اسلامی، راه جدیدی در دنیا باز کرده است و بار اصلی ادامه این مسیر تحویل نسل شما جوانان داده شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به تقابل جدی بین نظام سلطه و انقلاب اسلامی گفت:شما در این تقابل به عنوان افسران جنگ نرم، باید شرایطی داشته باشید که اولین آن اعتقاد و باور به وجود جنگ نرم است. متاسفانه هنوز برخی خواص ما باور به تقابل نظام سلطه ندارند و مدعی توهم توطئه هستند.

وی دومین شرط حضور موثر در جنگ نرم را، اعتقاد به شرکت در این تقابل دانست و افزود: باید برای حضور با انگیزه در این عرصه احساس تکلیف کرد وگرنه در ۸ سال دفاع مقدس هم عده ای علی رغم ملموس بودن شرایط، یک روز هم به جبهه نرفتند.

محمدیان با اشاره به لزوم آموزش در عرصه جنگ نرم، آن را سومین شرط دانست و گفت: ایثار، گذشت، از خودگذشتگی و فداکاری را شرط بعدی حضور موثر در عرصه جنگ نرم است.

وی ادامه داد: استقامت و پایداری و ایستادگی و صبر آخرین شرط ماندگاری در این راه است. جنگ نرم بسیار فرسایشی است و جوسازی ها و شانتاژها خیلی افراد را از صحنه بیرون می کند و تنها با صبر و استقامت می شود در این تقابل وارد شد و با موفقیت از آن بیرون رفت.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان این موضوع که در جنگ نرم هم مانند جنگ سخت اسلحه های متفاوتی وجود دارد، گفت: قوی ترین اسلحه جنگ نرم، رسانه است و تاثیر آن با سایر اسلحه های این عرصه قابل مقایسه نیست.

محمدیان با اشاره به آمیختگی هنر و رسانه با یکدیگر، افزود: رسانه تا عمق اندیشه انسانها نفوذ می کند و امروز همه انسانها تحت تاثیر رسانه هستند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود:مهمترین کارکرد رسانه ها در نظام سلطه زمینه سازی برای رسیدن احزاب و گروه های دلخواه به قدرت است و بعد از آن، به دنبال توجیه افکار عمومی به سمت و سوی مورد پسند حاکمان است و اداره بسیاری از رسانه های دنیا توسط صهیونیستها ، به همین موضوع بر می گردد.

محمدیان با بیان اینکه یکی از کارهای رسانه های نظام سلطه تولید بی امان و هجمه وار خبر و تحلیل است، افزود: این مسئله فرصت تفکر بر محتوا و اندیشیدن را از مخاطب می گیرد، رسانه ها در نظام سلطه فراواقعیت هستند و به دنبال ساختن واقعیتی هستند که اصحاب قدرت در دنیا اراده کرده اند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در ادامه با اشاره به صفات رسانه در نظام اسلامی و گفتمان اهل توحید افزود: رسالت رسانه در گفتمان توحیدی بر محور حق و اعتقاد به وجود حق و باطل و در مسیر حاکمیت حق است، نه تنها فراواقعیت نیست بلکه در خدمت واقعیت است.

وی افزود:رسانه در نظام اسلامی به دنبال ایستادگی در برابر ظالم و دفاع از مظلوم است و صداقت و بیان واقعیات ولو تلخ، بدون هرگونه کوچک و بزرگنمایی، شجاعت و صراحت بیان و روشنگری و تبیین پشت پرده ها و کمک به بصیرت افزایی و تعمیق اندیشه های مردم را ازرسالت های خود می داند.

محمدیان در ادامه حفظ کرامت انسان ها و احترام به هویت انسانی را از دیگر شاخص های رسانه نظام اسلامی دانست و گفت: رسانه در خدمت مردم و آیینه انتظار مردم و حاکمان از یکدیگر است و در یک کلام رسانه نظام اسلامی برای استقرار حاکمیت عدالت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره وضعیت جمهوری اسلامی در عرصه جنگ نرم گفت: وقوع انقلاب اسلامی آغازگر جنگ نرم در دنیا بود و ما هیچ گاه موضع انفعالی نداشتیم و ابتکار عمل همواره در دست ما بوده است زیرا وقوع انقلاب اسلامی ایران ترکی بر گفتمان سلطه ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه چالشها و عقب نشینی دشمن در عرصه جنگ نرم بسیار بیشتر از ما بوده است، ادامه داد: پرونده دشمن پر از نقاط تاریک و سیاهی است که استفاده ازهر کدام آنها ما را به پیروزی می رساند.

محمدیان در پایان با بیان اینکه دو نقطه قوت ما آرمان مهدویت و امید به آینده روشن داشتن و استقرار جهانی عدالت و دیگری شهادت طلبی با توجه به آموزه های کربلاست، گفت: این دو نقطه قوت با ولایت پذیری باقی می ماند و تا این نقاط قوت وجود دارد، موضع انفعالی نخواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری دانشجویان

انتهای پیام /