سخنگوی جنبش عدالتخواه دانشجویی با اشاره به انتخاب دکتر میلی منفرد به عنوان وزیر علوم گفت: بهتر است فرد بی حاشیه ای انتخاب شود نه فردی که در مورد وی بین اساتید و تشکل ها توافق نظری وجود ندارد.

IMG15354668

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،علی محمد زاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتخاب دکتر جعفر میلی منفرد به عنوان وزیر علوم دولت یازدهم گفت: یکی از مطالباتی که تشکل های دانشجویی داشته و آن را مطرح کردند، این بود که وزیر علوم نباید دانشگاه را به فضای سیاست زده تبدیل کند.

وی ادامه داد: فضای دانشگاه نباید دوباره دوران اصلاحات را تجربه کند دورانی که دانشگاه فضای سیاست زده داشت و تشکل‌ها استقلال نداشتند و نگاه به دانشگاه، نگاه پیاده نظام اصحاب سیاسی بود، مجلس هم نباید اجازه دهد به فضای دوران اصلاحات بازگردیم.

سخنگوی جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: به نظرم اگر برای تصدی پست وزارت علوم کسی را انتخاب کنند که وجه علمی بیشتر داشته باشد مناسب تر است. فردی که شناخت درست از جایگاه دانشگاه داشته و به دانشگاه نگاه سیاسی نداشته باشد.

وی افزود: به جای دکتر میلی منفرد بهتر است شخصی را انتخاب کنند که یک توافق عامی بر سر وی باشد. شائبه سیاسی کاری در مورد وی وجود نداشته باشد. این کار برای دکتر منفرد و دولت روحانی هم بهتر است.

محمد زاده افزود: اگر قرار است در دانشگاه فعالیت خوبی داشته باشند بهتر است فرد بی حاشیه ای را انتخاب کنند نه فردی که در مورد وی حرف حدیث است و توافق نظر در مورد وی نیست.

وی ادامه داد: روحانی باید در انتخاب وزیر علوم این نکته را مدنظر قرار دهد که توافق نظر بین چهره های دانشگاهی مختلف روی این فرد وجود داشته باشد، فرد بی حاشیه باشد که بتواند فضا را مدیریت کند و دانشگاه که محل کار علمی و سیاسی است را درگیر حاشیه نکند.

منبع : مهر

انتهای پیام/