شبکه اجتماعی جزئی از وبلاگ نویسی می باشد که برای ارتباط بیشتر وب نویسان با یکدیگر و بیان دید گاه های آنان ساخته شده که می تواند مفید باشد.

 

phpThumb.php

 

به گزارش پایگاه  خبری هرمز پرس کانون وبلاگ نویسان استان هرمزگان نوشت: آیا ورود جوانان ما به شبکه های اجتماعی  و دور شدن از وبلاگ نویسی یک هشدار است یا نه؟این سؤال را دو تن از وبلاگ نویسان جواب دادند که جای بسی تعمل بیشتر دارد.
از نظر یکی از دوستان وب نویس، وبلاگ نویسی دارد دورانش به اتمام می رسد و باید به فکر جایگزین بهتری برایش باشیم و از نظر وب نویس دیگر تنها دلیل روی آوردن جوانان به شبکه های اجتماعی، امکاناتی است که این شبکه ها دارند و دلیل عمده آن وجود امکان چت می باشد.

با احترام به نظر دوستان به نظر من وبلاگ نویسی نه دورانش تمام شده و نه امکانات آن محدود می باشد،در واقع شبکه های اجتماعی و وبلاگ نویسی هر دو یک شباهت را دارا می باشند و آن هم  نوع نوشتار،سطح درک نویسنده از وقایع و اتفاقات  و… می باشد در واقع  به نظر من شبکه اجتماعی جزئی از وبلاگ نویسی می باشد که برای ارتباط بیشتر وب نویسان با یکدیگر و بیان دید گاه های آنان ساخته شده که می تواند مفید باشد،به اعتقاد برخی دوستان شبکه اجتماعی بهتر از وب نویسی است ولی باید گفت که وب نویسی گستردگی بیشتری نسبت به شبکه اجتماعی دارد،به عنوان مثال:مخاطبان ما در وبلاگ  مربوط به افراد خاصی نمی باشد و طیف کلی از بازدید کنندگان را مد نظر قرار میدهد در حالی که مطالب ما را در شبکه اجتماعی طیف خاصی از مخاطبان می توانند مشاهده کنند.
ورود جوانان ما در شبکه های اجتماعی  نه هشدار است یا چیز دیگر بلکه امتیازی است که می توان از آن بهترین استفاده ها را برد به شرط هدف دار بودن فعالیت در اینگونه سایت ها همانند وبلاگ نویسی که با هدف خاصی ساخته و بروز رسانی می شود.