مدیرکل گمرک شهیدرجایی بندرعباس از واردات دو محموله بزرگ نهاده‌های کشاورزی به کشور خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۳۵ هزار تن نهاده کشاورزی در حال ترخیص است و یک کشتی ۴۵ هزار تنی هم هفته بعد در این بندر پهلو می‌گیرد.

 

IMG18091051

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مهرداد جمال ارونقی با بیان این مطلب افزود: ۳۵ هزار تن محموله نهاده‌های کشاورزی هفته گذشته به مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس وارد شده که در حال انجام دادن تشریفات گمرکی برای ترخیص است.

مدیرکل گمرک شهیدرجایی بندرعباس افزود: کود و سم از جمله نهاده‌های کشاورزی هستند که از کشورهای هند و چین به این مجتمع بندری وارد شده است.

وی گفت: هفته آینده نیز یک کشتی ۴۵هزار تنی حامل نهاده‌های کشاورزی در این بندر پهلو می‌گیرد.

ارونقی افزود: حمل یکسره کالا از کشتی به کامیون و گرفتن مجوزهای قانونی لازم برای ترخیص هنگام خروج کالا از مهمترین تسهیلات گمرک شهیدرجایی بندرعباس برای تسریع در ترخیص این کالاهاست.

وی گفت: اجرای کامل پنجره واحد تجاری یکی دیگر از تسهیلات این گمرک است که امید است، باتوجه به تأکید رئیس‌کل گمرک ایران مبنی بر تحقق آن، زمان ترخیص اقلام اظهار شده به حداقل زمان ممکن برسد.

به گفته مدیرکل گمرک شهیدرجایی بندرعباس، در پنجره واحد تجاری (Single window) نمایندگان تام‌الاختیار سازمان‌های مربوطه در ترخیص کالا در مجتمع بندری شهیدرجایی استقرار می‌یابند.

منبع : مهر

انتهای پیام/