عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مشخص نیست هیئت امنای دانشگاه آزاد نظارت کدام مجموعه را بر رفتار خود قبول دارد، گفت: رفتار هیئت امنای دانشگاه آزاد در عدم پاسخگوی به مجلس از یک نوع خودکامکی و دیکتاتوری حکایت دارد که عاقبتش پشیمانی است.

image13001

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه هیئت امنای دانشگاه آزاد حاضر به حضور در مجلس برای توضیح درباره علت عزل فرهاد دانشجو نشده است، اظهار داشت: مجلس عالی‌ترین دستگاه نظارتی کشور است، اما هیئت امنای دانشگاه آزاد حاضر نیست به مجلس پاسخگو باشد.
وی افزود: اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد باید به صراحت توضیح دهند که نظارت کدام مرکز و مجموعه را بر رفتار خود قبول دارند، آیا ممکن است نهادی در دنیا همچون هیئت امنای دانشگاه آزاد وجود داشته باشد که نظارت هیچ نهاد نظارتی را برنتابد؟.
طبیب‌زاده با بیان اینکه عدم پاسخگوی هیئت امنای دانشگاه آزاد به مجلس نشانگر خلأ قانونی است، تصریح کرد: رفتار هیئت امنای دانشگاه آزاد از خودکامگی و دیکتاتوری مطلق حکایت می‌کنند، می‌خواهند مطابق میل و نظر قبیله خود عمل کنند و انتظار دارند هیچ نهادی حتی مجلس بر آنها نظارت نداشته باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اظهارات حداد عادل که خطاب به هیئت امنای دانشگاه آزاد گفته بود رفتار آنها پشیمان کننده خواهد بود، تأکید کرد: دیکتاتوری نتیجه‌ای جز پشیمانی نخواهد داشت، مطمئن باشند که این رفتار دیکتاتوری از سوی مردم پذیرفته نخواهد شد.

منبع: دانا

انتهای پیام/