همایش بصیرت سیاسی با موضوع انتخابات ۹۲ در سالن روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بندر عباس برگزار شد.

L3Zhci93d3cvaW1hZ2VzL3N0b3JpZXMvdGh1bWJzL2ltZ18wMjE5LmpwZw==

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، در ابتدای این مراسم دکتر باقری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس ضمن اشاره و تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حماسه سیاسی و اقتصادی گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری نقش و وظیفه ما دانشگاهیان سنگینتر است و ما بایستی نقش مهمی در آفرینش این حماسه داشته باشیم و تجلی یکی از ابعاد مهم حماسه سیاسی حضور حداکثری ملت بصیر ما در انتخابات است و ما بایستی زمینه ساز این حضور و مشارکت باشیم.

دکتر صلاحی رییس سازمان بسیج اساتید کشور ابتدا ضن تشکر از میزبانی کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس اظهار داشت: ما از آنجایی که به دنبال ساخت تمدن نوین بین المللی اسلامی هستیم که ویژگی های مهم آن نظام منسجم ، اقتدار معنوی و اعتماد راسخ مردم به نفش بی بدیل رهبری، رسالت اسلامی و سابقه تمدن گسترده است.

وی افزود: اگر می خواهیم تبدیل به قدرت بین المللی شویم الزاماتی دارد. الزام اول تکیه و تاکید بر مبانی اسلامی است. آن مبانیی که امام(ره) اراده فرموده است. نباید به هر کسی اجازه داد یک تریبونی که بدست می آورد، ایده و نظریه خود را ترویج کند.

این مقام مسئول تاکید کرد: ایدئولوگ نظام فقط ولی فقیه است و بس، و در سطح خرد مجلس شورای اسلامی است و قوه مجریه بازوی اجرایی نظام است.

صلاحی افزود الزام دوم حفظ وحدت است و این امر کلید اصلی پیروزی جمهوری اسلامی است.

رییس سازمان بسیج اساتید در خصوص ویژگیهای رئیس جمهور گفت: یک رئیس جمهور باید به درستی صحنه بین الملل را بشناسد و دارای دیپلماسی قوی باشد و طبق تحلیل مقام معظم رهبری سابقه اش نشان بدهد که توانمند است و در حد بالایی کار کرده باشد. دوم : وقتی رئیس جمهور شد مردم احساس آرامش کنند و مردم او را محرم اسرار نظام بدانند.

وی افزود: یکی دیگر از ویژگیهایی که یک رئیس جمهور باید داشته باشد این است که ظرفیت بالایی داشته باشد و بتواند همه ظرفیت های نظام را در خود جای دهد و گرفتار کیش شخصیت نشود.

صلاحی تاکید کرد: رئیس جمهوری باید خودش را عامل اجرایی نظام بداند، نظامی که بر محور ولی فقیه است.

این همایش به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، همایش بصیرت سیاسی با موضوع انتخابات ۹۲ فرصت ها و چالش ها، در سالن روابط عمومی واحد بندرعباس برگزار شد.
انتهای پیام/