عضو کمیسیون عمرانی مجلس در ارزیابی خود از نگاه مجلسیان به کابینه روحانی گفت: انتظار کابینه ای قوی تر داشتیم اما هفت تن از وزرای پیشنهادی کابینه حاشیه جدی دارند که این مورد در خصوص سه نفر از آنها حساس تر است.

image6417

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،محمد ابراهیم محبی اظهار داشت: مجلس در خصوص بسیاری از خطوط قرمز مردم به شکل جدی وارد خواهد شد که یکی از مهمترین آنها مباحث مربوط به فتنه ۸۸ است.

محبی گفت: مجلس نهم مجلس زنده و پویایی است و یقین بدانید کسانی که در فتنه جزو ساکتین بوده اند با نه بزرگ مجلس روبه رو می شوند. ساکتین فتنه در چنین وضعیتی نسبت به مجلس قراردارند حال فعالان ماجراهای ۱۸ تیر و فتنه ۸۸ جای خود که باید محاکمه شوند.

نماینده مردم شهرستان سنقر در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان حساسیت جدی دارند تا افرادی که از خطوط قرمزها عبور کرده اند در راس وزارتخانه‌های عریض و طویل کشور قرار نگیرند. البته همه وزارت خانه اهمیت خاص دارند و این دقت نظر در مورد همه آنها اعمال خواهد شد.

وی در ارزیابی خود از نگاه مجلسیان به کابینه روحانی گفت: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بعد از جلسه ای که فردا برگزار می کند به شکل فعال وارد عمل خواهد شد. هفت یا هشت تن از وزرای پیشنهادی حاشیه جدی دارند و به احتمال قوی سه تن از آنها رای نخواهند آورد.

محبی دلیل این حواشی را نقش داشتن در حوادث گذشته مثل فتنه ۸۸ عنوان کرد.

وی اظهار داشت: آقاین نجفی و ربیعی از این دست هستند. یکی دیگر از وزرایی که از در این ماجراها بوده آقای میلی منفرد است که به احتمال قوی رای خواهد آورد. ایشان ظاهرا علاوه بر حضور در برخی مجراها بسیار فعال هم بوده اند.

عضو کمیسیون عمرانی مجلس به حمایت رهبر انقلاب از دولت‌ها اشاره کرد و گفت: این حمایت‌ها همیشه و به طور مداوم بوده است اما تردیدی نیست که در خصوص همه ارکان این حمایت‌ها مشروط است و باید همه در یک چارچوب مشخص و در مسیر انقلاب حرکت کنند.

وی گفت: حساب آقای روحانی از بعضی از وزرایی که معرفی کرده است و پیشینه آنها جداست.

منبع: مهر

انتهای پیام/