بار دیگر نگرانی از حمله مسلحانه در مراکز آموزشی آمریکا، باعث تخلیه کلاس‌های درس دانشگاهی در رودآیلند آمریکا و تعطیلی آن شد.

IMAGE635007530572133238

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، پلیس و نیروهای امنیتی آمریکا پس از دریافت گزارشی مبنی بر مشاهده یک فرد مسلح در محوطه دانشگاه رودآیلند، دستور تخلیه دانشگاه را صادر کرده و دست به جستجوی همه کلاس ها و محوطه دانشگاه برای یافتن فرد مسلح زدند.

با این وجود پلیس پس از چندین ساعت جستجو، اعلام کرد هیچ مورد مشکوکی را مشاهده نکرده و تیراندازی در این دانشگاه رخ نداده است.

دانشگاه رودآیلند در صفحه فیس بوک خود اعلام کرده است که کلاس های این دانشگاه فردا جمعه دوباره برقرار خواهد بود.

نگرانی در مدارس و مراکز آموشی آمریکا از خشونت های مسلحانه از هنگام کشتار مدرسه نیوتاون شدت یافته است.

دسامبر گذشته فردی مسلح با ورود به یک مدرسه ابتدایی در شهر نیوتاون ایالت کانتیکت، ۲۶ نفر از جمله ۲۰ کودک را به قتل رساند.

این کشتار تکان دهنده باعث نگرانی گسترده خانواده های آمریکایی شده است که می گویند نسبت به امنیت فرزندانشان در مدرسه سخت نگرانند.

پلیس آمریکا به تمام مدارس دستور داده است که سیستم حفاظتی خود را جدی گرفته و مانع از ورود افراد غریبه به محوطه مدرسه شوند.

به دنبال حادثه نیوتاون فشار افکار عمومی و انتقاد به دسترسی آزادانه مردم به اسلحه باعث شده است که برخی مقام های دولت و کنگره خواستار بررسی قوانین حمل و نگهداری سلاح در کشور و ایجاد محدودیت هایی در این زمینه شوند.

بسیاری از مردم در آمریکا می گویند که کوتاهی دولت و کنگره در خصوص مساله حمل سلاح و اصلاح قوانین آن، دلیل اصلی ادامه زنجیره تیراندازی های مرگبار در این کشور به شمار می رود.
منبع:خبرگزاری دانشجویی
انتهای پیام/