عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:فرانسه قصد دارد با سنگ‌اندازی در مذاکرات علاوه بر جلب نظر رژیم صهیونیستی خود را در سطح بین المللی به عنوان یک چهره تعین کننده معرفی کند.

image21531

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا در پاسخ به سوالی در مورد مذاکرات ژنو و دست آورد های آن اظهار داشت : به نظر می‌رسد که این مذاکرات یک دست آورد خوب است.

وی افزود: اگرچه هنوز انتظارات مورد نظر به طورکامل برآورده نشده ولی در واقع این مذاکرات برای همه دربردارنده دستاوردهای مثبت و سازنده بود؛ به دلیل اینکه اولا همه طرف‌ها معتقد به حل اختلاف از راه سیاسی بودند و دوما اینکه هم اراده و هم حسن نیت نسبی بین طرفین وجود داشت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: البته اختلاف نظراتی در مورد جزئیات امر وجود دارد که آن هم در اینگونه مذاکرات و دیپلماسی طبیعی و رایج است.

نوذر شفیعی در پاسخ به سوال خبرنگار دانا در خصوص سنگ اندازی فرانسه در مذاکرات ژنو اظهار داشت: به نظر می رسد هدف از این گونه اقدامات فرانسه ضعیف عمل کردن آن کشور در مسائل مختلف و چهره منزوی حال حاضر این کشور در عرصه بین المللی است که قصد دارد با انجام اینگونه اقدامات علاوه بر جلب نظر رژیم صهیونیستی خود را در سطح بین المللی به عنوان یک چهره تعین کننده مطرح کند.

انتهای پیام/