مراسم هفتم دو شهید گمنام دفاع مقدس با حضور دانشجویان و عاشقان مکتب حسینی در دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار شد.

IMG_8066

 

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی  واحد بندرعباس  برای گرامیداشت  هفتمین  روز تدفین  دو شهید گمنام در این دانشگاه  مراسمی را برگزار کردند.

دانشجویان  حاضر دراین مراسم برپایی این مراسم را وظیفه خود دانسته و گفتند : این اتفاق برای  ما یک بار افتاده است که خادم شهدا باشیم و با تحصیل و ادامه راه آنان سعی خواهیم کرد تمامی دشمنان این مرز و بوم را نا امید کنیم.

 

 

حجت السلام پوداد در این مراسم شهدا را بوستان عشق و معرفت خواند وگفت:شهدا با  معرفت به  خداوند ، دیگران و خود و  با دل  بریدن از تعلقات دنیوی و ترک محرمات توانسته اند از گزینش الهی سر بلند بیرون آیند و  قله های علم و معرفت را یکی پس از دیگری فتح نمایند وبه اهداف والای خود برسند..
وی با بیان اینکه مرگ سبب تاسف و شهادت باعث افتخار است افزود: یکی از مصادیق کارهای خوب که سبب طولانی شدن عمر انسان می‌شود خدمت به پدر و مادر است به شرط اینکه زندگی سالمی داشته باشیم.

 

 

 

IMG_8048
حجت السلام پوداد افزود: جایگاه امروز ایران اسلامی در جهان از نظر رشد علمی جایگاه ممتازی است که با همت مردان الهی و گمنام رسیده است و این مطلب نشانگر این است که اگر کار در راه رضا خدا صورت بگیرد آوازه آسمان و زمین خواهد شد.
وی با تأکید بر پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: خانواده‌های معظم شهدا بزرگترین نعمت کشور هستند و امنیت امروز کشور مرهون جان‌نثاری‌‌ها، رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهدا، ایثارگران و خانواده‌های معزز آنها است.
حجت‌الاسلام پوداد با اشاره به عظمت نظام اسلامی در داخل و خارج از کشور خاطر نشان کرد: ایران اسلامی به برکت خون پاک شهیدان در بیرون از مرزها استکبار جهانی را به وحشت انداخته و دشمنان را به تکاپو واداشته است.

 

 

IMG_8079
وی با بیان اینکه ایران در اوج اقتدار و عزت قرار دارد، افزود: استقلال و آزادی بزرگترین هدیه انقلاب به مردم است و امروز دشمن قسم خورده اسلام در برابر جوانانی که در مکتب امام راحل و رهبری بزرگوار تربیت یافته‌اند به زانو در آمده و شاهد هستیم که هیچ قدرتی، جریانی و تهدیدی نمی‌‌تواند مانع از پیشروی ملت ایران به سمت قله‌های افتخار و پیشرفت شود.
وی یادآور شد: عقب نشینی قدرت های بزرگ جهان از مواضع خصمانه خود در قبال فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران در سایه خون شهدای والامقام دفاع مقدس و هسته ای و مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در مقابل فشارهای جهانی و رهنمودهای مقام معظم رهبری به دست آمده است.

این مراسم  به همت بسیج دانشجویی واحد بندرعباس وپردیس علوم تحقیقات استان هرمزگان و با حضورپر شور خانواده های معزز شاهد و ایثارگر ، مسولین وجمعی از دانشگاهیان استان مراسم هفتم معنوی دو  شهید گمنام دفاع مقدس  دردانشگاه  آزاد اسلامی واحد   بندر عباس برگزار شد .
گفتنی است این مراسم با مداحی حاج اسماعیل تذرو  و سینه زنی و نثارگل و فاتحه در جوار این دو کبوتر بی نشان به پایان رسید.

انتهای پیام/