ابوالقاسم جراره تولید علم توسط دانشجویان را از جمله نیازهای ضروری کشور بیان کرد و افزود : دانشگاه ها باید نیرو های منطقه ای خود را بر اساس نیاز سنجی استان تربیت کنند.

Slide1

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، ابوالقاسم جراره نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در اولین جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان در دانشگاه پیام نور بندرعباس ، ضمن عرض تبریک به مناسبت روز دانشجو گفت : آنچه برای کشور لازم و ضروری است تولید علم توسط دانشجویان و استفاده از آن برای رونق گرفتن صنعت داخلی و ایجاد اشتغال است .

وی اظهار داشت : روز دانشجو محصول خون دانشجویان و دریا دلانی است که در راه سعادت و پیشرفت کشور از با ارزش ترین داشته های خود گذشته و با ایستادگی در مقابل استکبار جهانی به مقام شهادت رسیده اند.

جراره با بیان اینکه در استان هرمزگان بیش از ۸۶ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند افزود : متاسفانه تا کنون اقدامات لازم جهت تربیت نیروهای بومی متناسب با نیاز های استان در تشکیلات دانشگاهی انجام نگرفته است و به همین علت روز به روز شاهد نفوذ نیرو های غیر بومی در اغلب چرخه های صنعت و تجارت بندرعباس هستیم.

وی یکی از راه حل های کاهش معضل بیکاری در افراد تحصیل کرده بومی را پرورش نیرو های انسانی متناسب با پتانسیل ها و نیازهای منطقه ای اعلام کرد و بیان داشت :ظرفیت ایجاد اشتغال برای اکثر رشته ها به صورت اشباع در آمده است و برای مقابله با آن پیشنهاد احداث دانشگاه صنعت و نفت و دانشگاه صنعتی به مسئولین ارئه شده.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از به کار گیری نیرو های غیر بومی و به انزوا در آمدن تحصیل کردگان بومی گفت : همان طور که از ظرفیت های جغرافیایی و اقتصادی این استان در سطح کلان استفاد می شود باید از توانایی ها و ظرفیت های نیروی انسانی در جهت ایجاد اشتغال و زدودن مشکل بیکاری استفاده گردد.

وی افزود : اگر اتحاد و یکپارچگی بین مسئولین بیشتر باشد، بسیاری از موانع سد راه اشتغال جوانان رفع خواهد شد.

این جلسه در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور بندرعباس با استقبال گسترده دانشجویان برگزار شد و طی آن دانشجویان پرسش های مختلفی در زمینه های گوناگون انجام دادند.

انتهای پیام/