به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶، موسی‌خانی رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران با اشاره به تحریم‌های گذشته علیه ایران، گفت: علم، قابل تحریم نیست و نخبگان و پژوهشگران کشور ما در تمام دوران در حوزه علم و فناوری دستاوردهای خوبی داشته‌اند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه توجه به علم و فناوری، ادامه داد: دانش هوش مصنوعی می‌تواند گام‌های عملی برای تحقق شعار امسال یعنی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بردارد.

رئیس دانشگاه آزاد قزوین از رشد کمی و کیفی مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران خبر داد و افزود: رسالت اصلی دانشگاه تربیت نیروی انسانی کاربلد و ترویج دانش عملی است؛ از این رو این مسابقات از سال ۸۵ برگزار می‌شود که هر سال شاهد ارتقای سطح کیفی و کمی آن هستیم و دانش پژوهان و شرکت کنندگان در این مسابقات تاکنون موفق شده اند شرکت‌های دانش بنیان زیادی را به ثبت برسانند.

موسی خانی با اشاره به ثبت نام ۶۲۴ تیم برای شرکت در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶، گفت: از این تعداد ۳۲۰ تیم پذیرش شده‌اند که رشد چشمگیری هم در لیگ دانش آموزی داشته‌ایم.

وی با اشاره به حضور ۱۴ تیم از ۹ کشور خارجی افزود: هشتمین سمپوزیوم بین المللی ربوکاپ ایران نیز روز شنبه ۲۱ فروردین در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور استادان ایرانی و خارجی برگزار خواهد شد که طی آن ۳۰ مقاله از ۱۷۰ مقاله ارسال شده به دبیرخانه ارائه خواهد شد.

رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران به لیگ استاندارد دانش آموزی اشاره و تصریح کرد: لیگ استاندارد دانش آموزی نیز در این دوره از مسابقات راه اندازی شده تا دانش آموزان بتوانند دانش نرم افزاری خود را ارتقا دهند.

موسی خانی افزود: ۲۲ لیگ در این دوره مسابقات برگزار می شود که لیگ ربات پرنده با ۸۳ تیم، بیشترین شرکت کننده را به خود اختصاص داده است.

وی از همه صاحبان صنایع برای حضور در این مسابقات به منظور تعامل با محققان و دانش پژوهان و تبادل دانش روز دنیا دعوت کرد.

در این دوره از مسابقات ۷۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان های تهران، البرزو قزوین به دعوت کمیته ملی ربوکاپ از این دوره از مسابقات بازدید می کنند.

یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶، به همت دانشگاه آزاد قزوین و کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران و با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت نمایشگاه‌های بین المللی تهران، بانک ملت، بانک ملی ایران، بانک صادرات ایران، فروشگاه اینترنتی دی.جی کالا، شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان (کافه بازار)، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، هتل‌های بین المللی پارسیان آزادی تهران، شرکت سندن ایرانیان، شرکت واگن سازی تهران، شهرداری تهران، شهرداری قزوین و شرکت خودروسازی سایپا از ۱۸ تا ۲۰ فروردین ماه ۹۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/