وزیر کشور دولت یازدهم برای نخستین بار با هدف شرکت در مراسم تودیع و معارفه استانداران هرمزگان به این استان ساحلی سفر می‌کند.

186910_438

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرسدر پی معرفی استاندار جدید هرمزگان طی هفته گذشته توسط هیئت دولت طی ساعات گذشته زمان برگزاری مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید نیز اعلام شده است.

این در حالی است که این مراسم با حضور رحمانی‌فضلی، وزیر کشور دولت یازدهم به هرمزگان طی روز دوشنبه ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه برگزار می‌شود.

ابراهیم عزیزی، استاندار کنونی هرمزگان که تا قبل از عهده‌داری این سمت به عنوان معاون استاندار سیستان و بلوچستان فعالیت داشت، بیش از دو سال در این سمت باقی ماند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان عزیزی در زمان زمامداری خود در این سمت، در حوزه مختلف از جمله مدیریتی و سیاسی، آرامش لازم را به استان برگرداند.

علاوه بر این؛ امر روند پروژه‌های عمرانی در این استان نیز با رایزنی‌های استاندار هرمزگان با دستگاه‌های مربوطه و مرتبط در مرکز با تمامی تنگناهای مالی چند سال پایانی دولت احمدی‌نژاد، در هرمزگان از وضعیت قابل قبولی برخوردار بوده است.

از طرفی خیلی‌ها معتقدند جاسم جادری نیز که به گفته خودش، به دلیل شناختی که به واسطه تشابهات خوزستان و هرمزگان از محل جدید خدمتش دارد، می‌تواند در ادامه روند توسعه هرمزگان در بخش‌های مختلف موفق شود.

جادری استاندار جدید هرمزگان نیز طی روزهای گذشته در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس در بندرعباس ضمن اعلام برخی از اولویت‌های خود که براساس تقویت حوزه اشتغال و اقتصاد مردم در این استان است، گفته است: فراهم‌سازی زمینه حضور سرمایه‌گذاران ایرانی ساکن کشورهای خلیج فارس، توسعه و ایجاد بنادر به ویژه در شرق، شکوفایی معادن و تمرکز بر روی حوزه انرژی از جمله اولویت‌های برنامه‌ریزی شده برای توسعه هرمزگان است.

منبع : فارس

انتهای پیام/