مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ خبر داد و گفت: اسامی این پذیرفته شدگان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

IMG17105355

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرهزپرس،  دکتر حسین توکلی افزود: در این آزمون ۳۶۲ هزار و ۹۳۸ نفر مجاز به انتخاب رشته شده بودند که از این تعداد ۲۹۰ هزار و ۴ نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند.

وی افزود: گزینش نهایی بر اساس ضوابط مربوط انجام شده و از بین ۲۹۰ هزار و ۴ نفر که انتخاب رشته کرده اند، ۱۱۴ هزار و ۸۵۸ نفر در ردریف قبول شدگان نهایی قرار گرفتند.

توکلی خاطرنشان کرد: از میان پذیرفته شدگان نهایی تعداد ۵۸ هزار و ۷۵۱ نفر زن و ۵۶ هزار و ۱۰۷ نفر مرد هستند. در واقع ۵۱٫۱۵ درصد پذیرفته شدگان زن و ۴۸٫۸۵ درصد پذیرفته شدگان مرد هستند. در مجموع از میان تعداد افرادی که انتخاب رشته کرده اند، ۳۹٫۶۱ درصد افراد پذیرفته شده اند.

وی افزود: از تعداد ۱۱۴ هزار و ۸۵۸ نفر پذیرفته شدگان نهایی، تعداد ۵۰ هزار و ۴۶۷ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۰ هزار و ۶۸۴ نفر در گروه علوم پایه، ۲۹ هزار و ۳۶۸ نفر در گروه فنی مهندسی، ۹ هزار و ۶۴۴ نفر در گروه کشاورزی، ۴ هزار و ۴۲۹ نفر در گروه هنر و ۲۶۶ نفر در گروه دامپزشکی در ردیف پذیرفته شدگان قرار گرفته اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده در اطلاعیه پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد ۹۲، افراد پذیرفته شده به منظور از اطلاع از زمان ثبت نام در کد رشته محل قبولی در دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی، باید به سایت دانشگاه یا موسسه مربوطه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک لازم نسبت ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: در صورتی که دانشگاه یا موسسه آموزش عالی فرد پذیرفته شده برنامه زمانی خاصی را برای ثبت نام اعلام نکرده باشد، پذیرفته شدگان این موسسات ضرورت دارد در روزهای شنبه نهم، یکشنبه دهم و سه شنبه دوازدهم شهریورماه به دانشگاه یا موسسه ذیربط مراجعه کنند.

توکلی گفت: در صورت عدم مراجعه فرد پذیرفته در برنامه زمانی اعلام شده، این امر به منزله انصراف قطعی تلقی خواهد شد.

 

 

 

 

منبع:مهر