مدیرکل دفتر آمارواطلاعات و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور از افزایش مجدد نرخ طلاق خبر داد و گفت: براساس آمارهای جمع آوری شده هر ماه ۱۲ هزار و ۵۲۷ طلاق و هر شبانه روز ۴۱۷ طلاق در استانهای مختلف کشور به ثبت رسیده است.

 

IMG13325507

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،  علی اکبر محزون گفت: در سال ۸۸ نرخ طلاق ۱۳٫۸ درصد، سال ۸۹ نرخ طلاق ۹٫۱ درصد و در سال ۹۰ این نرخ به ۴٫۱ کاهش داشت که البته این نرخ در سال ۹۱ مجددا روند افزایشی به خود گرفت بطوریکه به ۵٫۲ درصد رسید.

وی به تعداد طلاق در مقابل هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت در کشور اشاره کرد و گفت: در مقابل هر هزار نفر از جمعیت کشور دو طلاق به ثبت رسیده که البته وضعیت ما نسبت یه کشورهای دیگر بحرانی نیست اما باید پیشگیریهای لازم انجام شود.

مدیرکل دفتر آمارواطلاعات و مهاجرت سازمان ثبت احوال به نرخ طلاق در کشورهای دیگر اشاره کرد و اظهار داشت: نرخ طلاق در روسیه ۴٫۵ در مقابل هر هزار ازدواج ، فنلاند ۲٫۶ ، کره جنوبی ۲٫۵ ، آلمان ۲٫۳ ، استرالیا ۲٫۳ و در فرانسه نیز ۲٫۱ طلاق در مقابل هر هزار نفر جمعیت به ثبت رسیده است.

محزون تاکید کرد: در سال ۹۱ از هر ۱۰۰ ازدواج ۱۸٫۱ آن به طلاق منجر شده و این درحالی است که این آمار در سالهای گذشته ۱۲٫۵ بوده است که البته در کشوریهای دیگر مانند فرانسه این میزان ۵۳٫۲ ، آلمان ۴۸٫۸ ، کانادا ۴۶٫۳ و روسیه ۵۲٫۶ است که آمار آنها خیلی از ایران بیشتر است و باید با اجرای برنامه های پیشگیرانه و سیاستهای خاص اقداماتی انجام دهیم تا به آن کشورها نرسیم.

وی افزود: بیشترین مقدار این شاخص به ترتیب در استان‌های تهران و البرز با رقم ۳۵٫۰ و ۲۸٫۶ طلاق در مقابل هر ۱۰۰ ازدواج و کمترین مقدار آن به ترتیب در استان‌ها سیستان و بلوچستان و ایلام با رقم ۴٫۹ و ۹٫۲ طلاق در مقابل هر ۱۰۰ ازدواج است.

محزون با بیان اینکه ۱۴٫۱درصد از طلاقهای ثبت شده مربوط به کمتر از ۱ سال طول مدت ازدواج است، گفت: ۴۹٫۷ درصد یا به عبارت دیگر، نیمی از طلاقهای ثبت شده مربوط به کمتر از ۵ سال زندگی مشترک بوده است.

به گفته وی، براساس آمارهای جمع آوری شده در هر ماه ۱۲ هزار و ۵۲۷ طلاق ، درهر شبانه روز ۴۱۱ طلاق و در هر ساعت نیز ۱۷ طلاق به ثبت رسیده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/