به گزارش شبکه اطلاعرسانی هرمز پرس؛ رشد جمعیت، ازدیاد روز افزون اتومبیل ها و کمبود پارکینگ های شهری به یکی از  معظل های اساسی این روزهای همه مردم به ویژه استان هرمزگان تبدیل  شده  است.

کمبود پارکینگ عمومی در سطح شهر بندرعباس به عنوان یکی از دغدغه های اصلی شهروندان هرمزگانی به خصوص رانندگان تاکسی به شمار می آید چراکه اکثر پارکینگ های موجود در مرکز استان در مراکز تجاری و تنها برای استفاده صاحبان مغازه ساخته شدند.

در واقع  کمبود پارکینگ نه تنها در مراکز شهر،  بلکه در بیمارستان شهید محمدی که یکی مراکز درمانی بزرگ بندرعباس است، مردم را  با چالش روبرو کرده است.

از دیگر مشکلات نبود و یا کمبود پارکینگ در استان می توان به ایجاد آلودگی صوتی، ترافیک شهری در نقاط پرتردد مرکز شهر و آلودگی هوا توسط ماشین ها اشاره کرد.

نبود جای پارک معضل اصلی رانندگان تاکسی

علی داوری، یکی از رانندگان تاکسی شهری در گفت و گو با خبرنگار هرمزپرس، با بیان اینکه ساخت غیر اصولی ساختمان ها وخیابان های مرکزشهر متناسب با نیاز امروزی شهروندان هرمزگانی نیست، اظهار کرد: ساخت مجتمع های تجاری و حضور دستفروشان ، همچنین تصاحب بخشی از پیاده رو هاو خیابان توسط صاحبان مغازه ها رانندگان را برای پارک ماشین دچار مشکل کرده است.

 

داوری  افزود: به علت نبود جای پارک و تعداد زیاد ایستگاه های تاکسی به طوری که دوطرف خیابان فلکه برق همه  رانندگان مجبورند تاکسی ها را در مسافت دورتری پارک کنند.

وی با تاکید بر اینکه روازنه چند ساعت باید ماشین خود را به دلیل صرفه جویی در سوخت، با  شانه های سالخورده اش هل دهد، خاطرنشان کرد: پارک ماشین ها در فاصله دورتری از ایستگاه باعث شده تا برای عبور با مشکلاتی از جمله  پارک های شخصی در مسیر رسیدن به ایستگاه روبرو شویم که دراین باید با ایجاد صدا و اتلاف وقت به دنبال صاحب آن ماشین بگردیم تا راه برای عبور اتومبیل هایمان باز شود.

احمد سرودی، شهروند بندرعباسی در ادامه این گفت وگو با خبرنگار هرمزپرس، اظهار کرد: با توجه به شرایط آب وهوایی بندرعباس متاسفانه پارکینگ های شهر مسقف نیستند و ماشین ها به طور مستقیم در مجاورت آفتاب قرار می گیرند.

دریافت هزینه پارک و عدم تضمین امنیت ماشین 

این شهروند افزود: پارک ماشین ها در این مکان ها نه تنها موجب پوسیگی اتومیبل بلکه با ورود گازهای گلخانه ای موجب بروز بیماری برای سرنشینان آن می شود.

وی ادامه داد: پارکینک های شهری بابت هر ساعت پارک خودرو ۲۰۰۰هزارتومان هزینه دریافت می کنند اما هیچ تضمینی در قبال ایجاد امنیت و سرقت از خودرو تقبل نمی کنند.

 

وی با اشاره به حضور مسافرین نوروزی در بندرعباس گفت: تعداد ماشین ها در این ایام تعظیلات چند برابر می شوند و شاهد پارک بیش از ظرفیت ماشین در این پارکینگ ها می شویم  به طوری که خارج شدن از پارکینگ برای مردم سخت می شود ب.

این شهروند بندرعباسی با اشاره به اینکه کمبود مکان باعث شده تا ماشین ها دوبله درخیابان پارک کنند، خاطر نشان کرد: با توجه به رشد جمعیت در استان هرمزگان و افزایش اتومبیل ها قطعا پارکینگ های شهر بندرعباس نیازمند ساماندهی و گسترش تعداد آن است.

انتهای پیام/