معاون اول رئیس جمهور در آستانه شب عید از خودروسازان تقاضا داریم که به مردم عیدی دهند و قیمت محصولات خود را از ۵۰۰ تا ۴ میلیون تومان برای حمایت از قشر متوسط کاهش دهند.

909316_306

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، رحیمی امروز در مراسم رونمایی از چند محصول جدید سایپا اظهار داشت: در آستانه شب عید به منظور حمایت از قشر متوسط از خودروسازان و دولت و وزیر صنعت درخواست داریم که قیمت خودرو را از ۵۰۰ تا ۴ میلیون تومان کاهش دهند.

وی در ادامه به بیان وضعیت صنعت خودرو با وجود مشکلات اخیر پرداخت و گفت: صنعت خودروسازی کشور طی سالهای گذشته افتخار آفریده و هم اکنون رتبه ما در دنیا ۱۳ است.

رحیمی تصریح کرد: قبل از انقلاب فقط یک مدل پیکان در کشور تولید می شده اما امروز شاهد عرضه محصولات جدید در هر بخش هستیم.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در سال گذشته تحریم هایی علیه اقتصاد کشور اعمال شده اما در حقیقت تحریم کنندگان در حق ما لطف کرده اند چرا که فشارهای حاصل از این تحریم ایران را گام به گام جلو می برد.

رحیمی تصریح کرد: در شرایط تحریم یک عده با جهالت و غفلت نگذاشتند مصوبه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی کمک به ایران خودرو و سایپا اجرایی شود و این امر موجب کاهش تولید و افزایش قیمت ها در بازار شد.

وی ادامه داد: تولید دوبرابری یعنی کاهش قیمت و ایجاد رقابت در بازار که این امر صورت نگرفت و افرادی با غفلت خود تحریم کنندگان هماهنگ شده و در بازار خودرو اخلال ایجاد کردند.

وی ادامه داد: دولت در این شرایط موظف است دست خودروساز را بگیرد و نگذارد با ورشکسته شدن این صنعت به حدود ۱۰ میلیون نفر آسیب وارد شود.

رحیمی با تاکید بر اینکه به هر نحوی باید بازار دلالی ایجد شده در این حوزه از بین می رفت گفت: برهمین اساس یک مصوبه ای برای تعیین قیمت جدید خودرو اجرا کردیم که البته امروز در اجرا با مشکل مواجه شده که باید حل شود.

وی در ادامه افزود: تاکنون دهها بار قیمت ها دستکاری شده و همواره خودروساز با ضرر مواجه بوده و قطعه ساز در این شرایط نمی تواند با قیمت های مناسب قطعه خود را عرضه کند.

وی خاطرنشان کرد: اما در آستانه شب عید پیشنهاد ما به دو خودروساز بزرگ این است که قیمت های خود را کاهش بدهند.

رحیمی با بیان اینکه توانایی زیادی در صنایع مختلف به ویژه صنعت خودرو وجود دارد گفت: من از دو خودروساز بزرگ کشور دعوت می کنم که در بخش طراحی هواپیما نیز ورود پیدا کنند چرا که مهندسان و کارشناسان ما این توانایی را دارند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام/