امام جمعه بندر عباس گفت: لازم است تا در مقطع مهم و حساس کنونی مردم حضوری گسترده در راهپیمایی و مراسم ۱۳ آبان داشته باشند.

IMG18373467

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با گرامیداشت ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی عنوان کرد: تا زمانی که آمریکا رفتار خود را تغییر نداده و به شکل فعلی عمل بکند شعار مرگ بر آمریکا همچنان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: روحیه استکبار ستیزی از اصول انقلاب اسلامی است و در مقطع فعلی تا زمانی که مسئله انرژی هسته ای حل نشده برای اینکه آمریکا فکر نکند ایران از روی ضعف بدنبال مذاکره است مردم باید حضوری پرشور و گسترده در راهپیمایی و مراسم ۱۳ آبان داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: ماهیت انقلاب اسلامی ایران تغییری نکرده و در این مقطع حساس باید پیرو رهبری باشیم و در این راستا حرکت کنیم.

آیت الله نعیم آبادی در ادامه سخنان خود با اشاره به سفرش به شهرستان پارسیان استان هرمزگان عنوان کرد: متاسفانه با وجود ظرفیت های مناسب در این شهرستان سرمایه گذاری صنعتی صورت نگرفته که اگر این امر تحقق پیدا می کرد برای جوانان شهرستان پارسیان اشتغال خوبی ایجاد می شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۷ سال است که قطعه ای زمین در شهرستان پارسیان برای ایجاد کارخانه صنعتی در نظر گرفته شده اما هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته و مسئولان دولت باید امید را وارد زندگی مردم کنند و مشکلات مردم این شهرستان را حل کنند.

خطیب نماز جمعه بندرعباس اضافه کرد: همچنین روستای “تب” در شهرستان پارسیان از ظرفیت خوبی برای ایجاد یک گمرک فعال برخوردار است اما تاکنون کاری در این راستا صورت نگرفته و لازم است تا مسئولان و نماینده این منطقه در مجلس پیگیر مشکلات مردم باشند.

آیت الله نعیم آبادی همچنین با اشاره به مشکلات مردم بندر “کنگ”  شهرستان بندر لنگه بیان داشت: مردم این منطقه با وجود داشتن قایق های صیادی در زمینه صید و صیادی با مشکلاتی مواجه هستند و به آنها در برخی مواقع اجازه صید داده نمی شود که لازم است تا متولیان امر به این منطقه سفر کنند و از نزدیک مشکل مردم را حل کنند.

وی افزود: همچنین اماکن تاریخی و میراث فرهنگی بندر کنگ نیز با مشکلات بسیاری مواجه هستند و به نوعی میراث فرهنگی این بندر تاریخی در حال جان دادن است که لازم است به این مشکلات نیز رسیدگی شود.

امام جمعه بندرعباس در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به روز فرهنگ عمومی اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی برای شناسایی اولویت های فرهنگی و سرمایه گذاری روی نقاط قوت تشکیل شده است و لازم است تا مسئولان در اجرای مصوبات و برنامه های این شورا هماهنگ عمل کنند.

منبع : مهر

انتهای پیام/