خبرگزاری جمهوری اسلامی با انتشار تصاویری از پلمپ تجهیزات هسته ای ایران در سایت نطنز خبر داد و همچنین با خبر شدیم که مدیرعامل سایت هسته ای نطنز نیز برکنار شد.

IMAGE635213599516353492

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، صبح امروز بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد ایران شدند تا بر اجرای تعهدات ایران در توافقنامه ژنو نظارت کنند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی با انتشار تصاویری از پلمپ تجهیزات هسته ای ایران در سایت نطنز که پس از شهادت شهید مصطفا احمدی روشن به دلیل نقش آفرینی ویژه در راه اندازی آن، به نام این شهید مزین شد، از اجرایی شدن توافق ژنو توسط ایران زیر نظر بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.

همچنین باخبر شدیم که همزمان با پلمپ تجهیزات هسته ای نطنز مدیرعامل این سایت هسته ای نیز برکنار شد.

مدیرکل پادمان انرژی اتمی کشور پس از بازدید از بخش‌های مختلف هسته‌ای شهید مصطفی احمدی روشن گفت: ایران در اولین گام به تعهدات خود عمل کرد و طرف مقابل اکنون باید برخی از تحریم‌ها را لغو کند.

امیری افزود: د رصورتی که ایران با اجرا نشدن تعهدات طرف مقابل روبرو شود برنامه صلح آمیز هسته‌ای خود را به سرعت به حالت اولیه بر می‌گرداند.

وی با بیان اینکه طرف مقابل اکنون باید برخی از تحریم‌ها را لغو کند، گفت: اجرای موفق تعهدات ۲ طرفه مقدمه‌ای برای مذاکرات جامع انرژی اتمی خواهد بود.

منبع : خبرگزاری دانشجو

انتهای پیام/