نمایندگان مجلس در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه اصلاحیه قانون بودجه ۹۲، با ۱۱۶ رای مخالف با پیشنهاد حذف ارائه پیش‌پرداخت فاینانس طرح‌های مصوب مخالفت کردند.

IMAGE635186391697685717

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان با پیشنهاد حذف ارائه پیش‌پرداخت تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای طرح‌های مصوب در جریان بررسی جزئیات لایحه اصلاحیه قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور مخالفت کردند.

وکلای ملت با ۲۷ رای موافق، ۱۱۶ رای مخالف و ۲۲ رای ممتنع از ۲۱۵ نماینده حاضر در جلسه، با پیشنهاد مذکور مخالفت کردند.

محمد‌رضا پورابراهیمی نماینده کرمان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این جلسه پیشنهاد حذف مجوز دولت برای پیش‌پرداخت تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) به منظور طرح‌های مصوب را مطرح کرده بود که با نظر منفی نمایندگان مواجه شد.

محمد‌باقر نوبخت سخنگوی دولت با حضور در جلسه علنی مجلس، در سخنانی به عنوان نماینده قوه مجریه، ضمن مخالفت با پیشنهاد مطرح شده، اظهار داشت: به بنده حق دهید که نمی‌توانم از این تریبون بیش از این مسائل و موضوعات را باز کنم.

وی افزود: ما می‌خواهیم در این تبصره با یک مبلغ جزئی از ورودی آتی به صندوق توسعه ملی، ده‌ها میلیارد تومان وارد کشور کنیم، اگر پیش‌پرداخت‌های ۵/۷ درصد را به کشور دیگری بدهیم می‌توانیم مبالغ زیادی را به عنوان فاینانس وارد کشور کنیم.

نوبخت همچنین گفت: این نوعی مدیریت است که ما با مبالغ جزئی بتوانیم فاینانس وارد کشور کنیم، بنده هم نماینده ادوار مجلس هستم و استدعا می‌کنم به سخنانم توجه کنید تا انشاءالله در سایه تعامل بین دو قوه، منافع آن را مردم ببرند.

در تبصره ۲ ماده واحده لایحه اصلاحیه قانون بودجه ۹۲ کل کشور، به دولت اجازه داده شده است از محل منابع موضوع این تبصره نسبت به پیش‌پرداخت تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) طرح‌های مصوب اقدام کند که پور‌ابراهیمی پیشنهاد حذف این تبصره را مطرح کرد اما با ۱۱۶ رای مخالف نمایندگان به تصویب نرسید.

 

منبع :فارس

انتهای پیام/