مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: ایمنی و سلامت کارکنان از اولویتهای مهم شرکت فولاد هرمزگان است که برهمین اساس باتوجه به اقدامات صورت گرفته کاهش ۲۷ درصدی حوادث را در شش ماهه سال ۹۲ داشته ایم .

IMG12414091

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مرتضی آقاجانی با تاکید برآموزش و تجهیز واحد آتش نشانی افزود: آموزشهای نوین و نیز آمادگی کامل نیروهای آتش نشانی در مدیریت کردن در زمان سوانح و بحران نقش مهمی دارد و آتش نشانی به عنوان یک واحد مهم پشتیبان باید به تجهیزات روز مجهز شود.

وی افزود: از مولفه های یک آتش نشانی خوب حضور به موقع در حوادث و آتش سوزی ها است که تیم ماهر و کارآزموده آتش نشانی بایستی همسان با رشد و پیشرفت کارخانه آمادگی و پیشرفت همه جانبه انسانی و تجهیزاتی داشته باشد تا در بروز حوادث در کمترین زمان ممکن از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه همواره روش های پیشگیری به مراتب آسان تر و دارای هزینه بسیار کمتری نسبت به رفع عوارض ناشی از حوادث است افزود: تمامی افراد باید اصول ایمنی را در هرنوع فعالیت و در هر جایگاهی سرلوحه کار خود قرار دهند.

مهندس آقاجانی اظهارداشت: صنعت فولاد صنعتی خشن و رعایت نکات ایمنی در این صنعت از اولویت های مهم کاری در آن است که کارکنان تلاشگر شرکت باید در همه شرایط رعایت نکات ایمنی را جدی بگیرند تا برای آنان که از سرمایه های واقعی شرکت هستند حادثه ای رخ ندهد.

مدیر واحد ایمنی و آتش نشانی (HSE) شرکت فولاد هرمزگان گفت: کاهش حوادث نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته نشان از همکاری خوب کارکنان با واحد آتش نشانی و همچنین تلاش و همت آتش نشانان شرکت دارد.

علی اکبر صالحی افزود: علاوه بر افزایش حجم فعالیت ها وتعداد شاغلین اعم از پیمانکاران و نفرات رسمی شرکت رکورد خوبی را در پیشگیری از حوادث داشته ایم که این حاصل همکاری جمعی کارکنان و در سایه تلاش های مستمر در بخش های آموزشی ، نظارتی و بازرسی و فرهنگی بوده است.

در این مراسم پس از انجام نمادین عملیات موفقیت آمیز صعود و فرود توسط آتش نشانان ، غرفه های تجهیزات و امکانات آتش نشانی برپاشدکه مورد بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

در ادامه این مراسم از نفرا ت برتر واحد های شرکت در رعایت موارد ایمنی و نفرات نمونه واحد آتش نشانی با اهدا لوح تقدیر به عمل آمد.

نفرات برتر ایمنی:

مجید ابوعطیوی(مدیر واحد فولاد سازی)، یاسر کیانی(رئیس حمل مواد و بریکت سازی)،

کارکنان برتر: فواد تقی زاده(تعمیرات برق)، سید جواد حسینی(واحد سیالات)، فاضل نجفی(تعمیرات کوره)

آتشنشانان برتر:روزبه رنجبری، مسعود پیله رام، سعید ترابی، یوسف حکمت نیا، حمید عاشوری

نفرات برتر پیمانکار: فرهاد همایون فر(نوین مبنا)، سلمان کریم پور(توکا موج)، محسن محمودی(فولاد گستر)

یعقوب رسا(توکا تعمیرات)، داود زمانی(توکا نسوز)

منبع: مهر

انتهای پیام/