نماینده مردم تهران در مجلس گفت: روحیه جهادی باید همواره در بین مردم به ویژه جوانان حفظ شود و کار جهادی باید جدا از فعالیت دستگاه های دولتی انجام گیرد.

IMG08151053

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، نشست تخصصی سبک زندگی جهادی با حضور حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و جمعی از فعالان جهادی، در بخش قرآن و سبک زندگی جهادی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

در این نشست حدادعادل به بیان نکاتی در خصوص جهاد پرداخته و اظهار داشت: خاطرات بنده از حرکات جهادی به سال های اول انقلاب برمی گردد و زمانی که در اولین تابستان پیروزی انقلاب در سال ۵۸ جهاد سازندگی اعلام موجودیت کرد و همه نیروهای به وجد آمده از پیروزی انقلاب در حرکت عظیم آن سهیم شدند.

حدادعادل با بیان اینکه جهاد سازندگی کار خود را به صورت فراگیر آغاز کرد، افزود: در آن زمان هر کسی که تمایل داشت خدمتی به مناطق محروم ارائه دهد به این حرکت های جهادی می پیوست و با اقداماتی که صورت گرفت، روستاها به مقیاس و اندازه درآمده بودند و مشکلات آنها جدی گرفته شده بود به طوری که عده ای برای سواد آموزی، گروهی برای تعمیرات و عده ای دیگر برای برداشت محصولات کشاورزی به آنجا می رفتند.

وی افزود: در کنار همین پایتخت روستاهایی بودند که مردم آن برای حداقل امکانات زندگی معطل بودند و در فقر شدید به سر می برند اما در جشن های ۲۵۰۰ ساله انواع غذاها در رستوران میکس پاریس آماده شده و با هواپیما به شیراز منتقل می شد.

مشاور مقام معظم رهبری به فعالیت های جهاد سازندگی اشاره کرد و گفت: اصل حرکات جهادی با از بین رفتن جهاد سازندگی هرگز از بین نرفت و در سال های اخیر در دانشگاه ها، دانشجویان با مشارکت بسیج، انسجام خوبی به آن دادند و حالا بعد از گذشت سی و چند سال از پیروزی انقلاب شاهد آن هستیم که این تشکل ها شکل مطلوب تری به خود گرفته است.

حدادعادل بیان داشت: روحیه جهادی باید همواره در بین مردم به ویژه جوانان حفظ شود و کار جهادی باید جدا از فعالیت دستگاه های دولتی باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حرکت و روحیه جهادی قداستی بزرگ دارد که اگر در هر کار و اموری وارد شود آثار و برکات خودش را به همراه خواهد داشت و کار جهادگران امروز همواره باعث خوشحالی نسل اول انقلاب است.

منبع: مهر

انتهای پیام/